Milli Eğitim Bakanlığı ( MEB ) 1535 Kamu Personeli Alımında Son Gün! Kura Çekimi ve Sonuçlar Ne Zaman?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanan ilana göre MEB bünyesinde oluşan personel eksikliğini gidermek ve boşalan kadrolara da yeni elemanlar almak için 1533 kişilik bir personel alımı gerçekleştirileceği açıklandı. Detayları sizler için haberimize aktardık...

Milli Eğitim Bakanlığı ( MEB ) 1535 Kamu Personeli Alımında Son Gün! Kura Çekimi ve Sonuçlar Ne Zaman?

Miili Eğitim Bakanlığı (MEB) kendi bünyesinde oluşan personel eksikliğini gidermek amacıyla birbirinden farklı pozisyonlarda personel alımı yapacapını açıkladı. Bizlerde sizler için yapılacak personel alım detaylarını araştırarak siz takipçilerimize sunduk.Yapılacak başvurlar MEB tarafından kontrol edilerek adayların şartlara uyması halinde çalışmaya başlanacağı açıklandı.

BAŞVURU YAPILACAK POZİSYONLAR

Engelli Çalışan Sınıfı için Alınacak Pozisyonlar şu şekildedir; "Kalorifer Ateşçisi (Katı ve Sıvı Yakıt) (7) , Zabıt Katibi (2) ,  Mimar (2), Muhasebeci (17) Muhasebe Meslek Elemanı (15) Ön Muhasebeci (6), Büro İşçisi )153), İnşaat Mühendisi (1) Büro Memuru (Genel) (23) İşçi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Elemanı/Uzmanı (1) Harita Mühendisi  (3) Bilgi İşlem Destek Elemanı (13) Elektrik Mühendisi (1), Makine Mühendisi (1) Bilgisayar Teknolojisi Teknikeri (3), Adalet Meslek Elemanı (2 ) Harita Teknisyeni (2), Harita ve Kadastro Teknikeri (2 ) Doğalgaz ve Tesisat Teknikeri (2), Aşçı Yardımcısı (25), Harita Teknikeri (2) İnşaat Teknolojisi Teknikeri (2) Adalet Meslek Elemanı (2), Elektronik Haberleşme (Telekomünikasyon) teknikeri (2) Beden İşçisi (Genel) (15), Temizlik Görevlisi (425) ve Aşçı Pozisyonlarında (273) olmak üzere pek alanda personel alınacağı açıklandı.

Eski Hükümlü Olarak Çalışacak Personelelrden istenilen pozisyonlar ise "Beden İşçisi (Genel) 14 İşçi, İnşaat Boyacısı/Boyacı 3 işçi, Aşçı 168 İşçi, Bulaşıkçı (Stevard) 3 işçi, Temizlik Görevlisi, 249 İşçi, Sıhhi Tesisatçı 3, Marangoz 3, Büro Memuru (Genel) 8, Makam Şoförü 10 işçi, Büro İşçisi 26 İşçi, Harita Teknikeri 1 işçi, Aşçı Yardımcısı 2 işçi, Kalorifer Ateşçisi (Katı ve Sıvı Yakıt) 6 İşçi, Şoför (Yolcu Taşıma) 2 İşçi, Elektrik Teknisyeni 2 işçi, Sıhhi Tesisatçı 2 işçi, Asansör Bakım ve Onarım İşçisi 1 işçi, Diğer Büro Memurları 20 işçi" olmak üzere toplam 533 personel alımı yapılacağı açıklandı.

ADAYLARDAN İSTENİLEN BAŞVURU ŞARTLARI

Miilli Eğitim Bakanlığı bünyesine yapılacak olan pozisyonlar için adaylardan istenilen genel şartlar, T.C. vatandaşı olamk, 18 yaşını doldurmak, arşiv araştırmasından olumlu sonuç almak, emekli aylığı almamış olmak, askerlik sorununun olmaması, özel şartları yerine getirmiş olmak adaylardan istenilen şartlardır.

BAŞVURU NASIL YAPILIR

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından alınacak başvurular İŞKUR sistemi üzerinden yapılacaktır. Adayların sistem arama motoruna iş ilanıyla ilgili aramayı yaparak karşılarına çıkan ilana girerek istenilen bilgileri doldurup başvurularını tamamlayabilirler. Başvurular 7 Eylül 2018 tarihinde başlayarak 17 Eylül 2018 (yarın) sona erecektir.

SONUÇLAR BELLİ OLDUĞUNDA HABERDAR OLMA:

Sonuçlar ve kuraçekim tarihi belli olduğunda haberdar olmak için İşin Olsa Mobil Uygulamasını telefonunuza indirerek anında haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2018, 14:07
YORUM EKLE
YORUMLAR
Elif
Elif - 2 yıl Önce

Milli egitim bakanligi sonuclari ne zaman belli olacak ve nereden ogrenilecek

yaser karatepe
yaser karatepe - 2 yıl Önce

saglik bakanlığın temizlik personeli nihai listesi açıklandı mı?nerden görebiliriz bulamıyorum nihayi listeyi?

Ilyas yazıcı
Ilyas yazıcı @yaser karatepe - 2 yıl Önce

Bende bulamıyorum daha açıklanmadı

Nasrettin  menteş
Nasrettin menteş - 2 yıl Önce

Ne zeman liste beli olacak

erdal
erdal - 2 yıl Önce

iyide engelli ve hükümlü alınacak işciler neden genel diyorsunuzki

Fatih tüner
Fatih tüner - 2 yıl Önce

Ya arkadaş başvuru başlamış sona erecek siz hala bir link atamadınız bilmiyorsanız söyleyin başka yerde bakalım

hak 323
hak 323 - 2 yıl Önce

meb istanbul engelli büro işcisi için mülakat listesine girdim.mülakatlar ne zaman olacak haberi olan varmı