MEB Okullara 945 Güvenlik Görevlisi, Bakım Onarım ve Temizlik Personeli Alıyor! Şartlar?

Uzun süredir beklenen ilan İŞKUR aracılığı ile yayımlandı. Milli Eğitim bakanlığı Okullara 945 kişilik kadro ile Personel alımı yapacak. Kimler başvuru yapabilir?

MEB Okullara 945 Güvenlik Görevlisi, Bakım Onarım ve Temizlik Personeli Alıyor! Şartlar?

2019 ve 2020 yılı eğitim öğretim yılının açılması ile birlikte yeni personeller alınmaya başlandı. Uzun süredir bir çok adayın beklediği ilanlar yayımlandı ve Milli Eğitim bakanlığı Okullara personel alımı için ilk adımı attı. Söz konusu ilanlara Toplum Yararına kapsamında alınacak olup geçici iş süresi ile işe alım yapılacaktır. Türkiye geneli 81 ilde alım yapılması beklenen ilan için henğz sadece Sakaray ili için geldi. Ancak kısa sürede diğer iller içinde alım yapılacaktır.

İşin Olsa ekibi olarak sizlere bu haberimizde İŞKUR aracılığı ile yayımlanmış olan TYP personel alımı ilanı hakkında bilgi vereceğiz. Haberimizin devamından başvuru koşullarına ve detaylarına ulaşabilirsiniz.

945 PERSONEL ALIMI YAPILACAK!

Türkiye İş Kurumu Toplum Yararına programı adı altında yayımlanmış olan ilanlara göre sadece Sakarya ili için alım yapılacağı belirtildi. Bu yönde iki farklı ilan yayımlayan Milli Eğitim bakanlığı iki farklı pozisyon için alım yapacak.

Sakarya Adapazarında bulunan Sanakrya İl Milli Eğitim Müdürlüğü 650 katılımcı sayısı ile bakım Onarım ve Temizlik Personeli alacak. Bir diğer ilana göre ise 295 kişilik katılımcı sayısı ile Güvenlik Görevlisi alımı yapılacak.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Milli Eğitim bakanlığı bünyesinde görev yapmak isteyen adaylar öncelikle belirtilen şartları taşıyor olmaları gerekmektedir. Bu yönde adaylardan, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, İŞKUR kaydı bulunmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, Öğrenci olmamak, Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emeki aylığı almıyor olmak şartları aranacaktır.

BAŞVURU SÜRECİ:

Sakarya milli Eğitim bakanlığında personel olarak görev yapacak adaylar için başvuru süreci ilanlarn yayım tarihi olan 13 Eylül 2019 tarihi itibari ile başladı ve adaylar başvurularını en geç 17 Eylül 2019 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. başvurular İŞKUR TYP üzerinden yapılacak olu, ilgili ilanlara https://esube.iskur.gov.tr/Typ/TypArama.aspx adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

SEÇİM AŞAMASI:

İlgili ilanlara başvuru yapmış olan adaylar sonradan seçim aşamasından geçeceklrdir. Seçim alaması 18 Eylül 2019 tarihinde saat 11:12 arasında yapılacak olup seçim şekli liste yöntemi olarak belirtilmiştir. Ayrıca seçim yeri Sakarya çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüdür.

YORUM EKLE