Maliye Bakanlığı 50 Personel Alıyor

2016 yılının memur alımları başladı. 2016 yılı içerisinde Maliye Bakanlığı daha önce açıklamış olduğu Defterdarlık Uzman Yardımcılığı, için beklenen açıklamayı yaptı. Maliye Bakanlığı Defterdarlık Uzman Yardımcılığı sınavına ilişkin genel şart ve nitelikleri sizlerle paylaşıyoruz.

Maliye Bakanlığı 50 Personel Alıyor

Maliye Bakanlığı 50 Personel Alıyor

2016 yılının memur alımları başladı. 2016 yılı içerisinde Maliye Bakanlığı daha önce açıklamış olduğu  Defterdarlık Uzman Yardımcılığı, için beklenen açıklamayı yaptı. Maliye Bakanlığı Defterdarlık Uzman Yardımcılığı sınavına ilişkin genel şart ve nitelikleri sizlerle paylaşıyoruz.

 

Maliye Bakanlığı bünyesindeki Defterdarlık Uzman Yardımcılığı için 50 Personel Alımı yapacağını açıkladı. Maliye Bakanlığı taşra teşkilatında çalışacak (Defterdarlıklarda) 50 personel alımı gerçekleştirecek. Peki kimler Maliye Bakanlığı Defterdarlık Uzman Yardımcılığı sınavına girebilecek? Maliye Bakanlığı Defterdarlık Uzman Yardımcılığı sınavı için KPSS Puan ortalaması kaç olmalı?  Maliye Bakanlığı Defterdarlık Uzman Yardımcılığı sınavı için yaş sınırı var mı? işte bu soruların cevapları...

 

Maliye Bakanlığı Defterdarlık Uzman Yardımcılığı sınavı için başvuru yapacak adayların 5-6 Temmuz 2014 veya 4-5 Temmuz 2015 tarihli Kamu Personel Seçme Sınavına girmiş olmaları gerekmektedir. bu sınavlara giren vatandaşların girmiş oldukları sınavdan KPSSP39, KPSSP40, KPSSP42, KPSSP56 ve KPSSP118, puan türlerinin herhangi birinden en az 75 ve üzeri puan almış olması şartı vardır. Bu kriterlere uyan adaylar başvuruda bulunabilecektir.

 

Maliye Bakanlığı bünyesindeki Defterdarlık Uzman Yardımcılığı alımına ilişkin daha geniş bilgi sahibi olmak isteyen adayların (www.maliye.gov.tr) veya Personel Genel Müdürlüğü (www.pergen.gov.tr) internet sayfasına giriş yaparak alımlara ilişkin genel şart ve niteliklerin yanı sıra Sınav konuları, Sınav başvuru tarihi, Sınav başvuru şartı ile ilgi bilgi edinebilirler.

Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2016, 08:00

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE