Lise Mezunu 161 Teknisyen Alımı Yapılacak!

Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS tercihleri ile lise mezunu 161 teknisyen alımı yapılacak. ÖSYM tarafından yapılacak alımlarda hangi kurumlar teknisyen alımı yapacak? Başvuru şartları neler? İşte detaylar..

Lise Mezunu 161 Teknisyen Alımı Yapılacak!

KPSS 2018/2 tercihleri başladı.

Kamu kurumlarında görev almak isteyen yüzbinlerce aday, ÖSYM tarafından alınmaya başlayan KPSS tercihlerine odaklandı. Adaylar Kamu Personeli, Seçme Sınavından alıldıkları puan sıralamasından yüksek puandan başlanarak atamalar gerçekleşecek. Buna göre KPSS puanı yüksek olan adaylar hayallerine kavuşabilecek. İşin olsa ekibi olarak adayların başvurularında lise, önlisans ya da lisans mezunu olarak mezuniyete göre ve kadroya göre yapılan alımları ayrıntılı olarak aktarmaya devam ediyoruz.

HANGİ KURUMLAR TEKNİSYEN ALACAK!

Teknisyen Kadrosundaki memur alımlarına başvuru yapacak olan adaylar dikkat! Hangi kurumlar teknisyen alımı yapacak? Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü, Fırat Üniversitesi, İnönü Üniversitesi, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi, Makina Ve Kimya Endüstrisi Kurumu Genel Müdürlüğü, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğü, Türk-Alman Üniversitesi, Türkiye vagon Sanayii A..Ş. Genel müdürlüğü kurumlarına toplamda 161 teknisyen alımı gerçekleşecek.

TEKNİSEN ALIMI İLANLARI;

Tercih kılavuzuna göre Toprak Mahsulleri ofisinde yer alan iki ilanda Afyon Bolvadin ilçesinde görevlendirilecek olan 18,15 ve 18 kontenjan ayrılan üç farklı ilan detayları şöyle; 15 kişilik alımda, Ortaöğretim Kurumlarının Kimya Teknolojisi Alanı ve Dallarından mezun olmak, Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğünün özel şartlar bölümdeki şartları taşımak, Güvenlik Tahkikatının Olumlu Sonuçlanması başvuru şartları aranacak. 18 kişilik alımda ise Ortaöğretim Kurumlarının Makine Teknolojisi Alanı ve Dallarından mezun olmak ve Metalürji Teknolojisi Alanı ve Dallarından mezun olmak istenilmektedir. özel başvuru şartlarını taşımak ile güvenlik araştırmasının olumlu sonuçlanması başvuru şartları aranmaktadır. Son olarak tercihte adet sayısının en fazla olduğu 18 kişilik alımda Ortaöğretim Kurumlarının Elektrik-Elektronik Teknolojisi Alanı ve Dallarından veya Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri Alanı - Endüstriyel Elektronik Dalından mezun olma şartı aranacak.

2018/2 tercih kılavuzu, başvuru şartları ile teknisyen alımlarına erişmek için tıklayın

Yayımlanacak diğer Personel Alımı ilanlardan haberdar olmak için İşin Olsa Mobil Uygulaması ve facebook gurubumuz üzerinden bizler itakip ederek anında bildirim alarak takip edebilirsiniz.

işin olsa mobil uygulaması

İŞİN OLSA

YORUM EKLE