Kültür ve Turizm Bakanlığı İŞKUR Üzerinden 56 Personel Alımı Başlıyor!

Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı olan Devlet tiyatroları için 56 İşçi alımı İŞKUR üzerinde 22 temmuzda yayımlanacak. İşte şartlar ve kadrolar.

Kültür ve Turizm Bakanlığı İŞKUR Üzerinden 56 Personel Alımı Başlıyor!

Geçtiğimiz hafta Resmi Gazete'de yayımlanmış olan duyuruya göre Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesindeki eksiliği karşılamak üzere farklı pozisyonlarda personel alımı yapacağını ilan etti. Kültür Bakanlığına bağlı olan Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü merkez teşkilatı ve taşra teşkilatında bulunan eksikliği gidermek için 56 işçi personel alacak. Başvuru sürecinin başlamasına az bir dönem kaldı.

KPSS'Lİ KPSS'SİZ 56 KAMU İŞÇİSİ ALINACAK!

Bakanlık yayımladığı ilanda hem KPSS şartı ile hemde KPSS şartı olmadan kura yöntemi ile alım yapacağını belirtti. Bu yönde KPSS en az 60 puan şartı ile 3 Kapıcı - Kaloriferci, Yer Gösterici ve 1 Aşçı alacak. KPSS Şartı Olmadan ise, 23 Temizlik Elemanı, 15 Şoför (Yolcu Taşıma), 13 Güvenlik Görevlisi alacak.

ŞEHRE GÖRE KADRO DAĞILIMI?

GENEL ŞARTLAR NEDİR?

 • Türk Vatandaşı olmak.
 • 18 yaşını tamamlamış olmak.
 • Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak,
 • Kamusal haklardan mahrum bulunmamak.
 • Yapılacak Güvenlik Soruşturması ve/veya Arşiv Araştırması olumlu sonuçlanmak.
 • Askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak)
 • Görevini devamlı yapmasına engel sağlık problemi bulunmamak.
 • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almaması gerekmektedir.
 • Alım yapılacak meslek için mezun olmuş veya son başvuru gününe kadar olabilecek olmak,
 • Her aday, Türkiye İş Kurumu’nda (İŞKUR) yayımlanan listede bir işyeri ve bir meslek koluna başvuru yapabilecektir.
 • İşe alınacak işçilerin deneme süresi en çok iki ay olup, deneme süresi içinde başarısız olanların iş akdi feshedilecektir.
 • Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan adayların başvuruları ilan - sınav sürecinin her aşamasında idarece sonlandırılabilecektir.
 • KPSS puanı alım yapılacak pozisyonlar 2018 yılında ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından en az 60 puan almış olmaları gereklidir.

SÖZLÜ SINAV İŞLEMLERİ

Kura çekimi sonrası belirlenen asıl adaylar başvurmuş oldukları meslek kolu için aranan şartları taşıdıklarını belgeleyen evraklarını Sınav Kurullarına teslim edeceklerdir. Evrak İnceleme Komisyonu tarafından teslim edilen belgeler incelendikten sonra belirlenen şartları taşıdığı tespit edilen ve ilan edilecek nihai listede yer alan adayların sözlü sınav yeri ve tarihleri Genel Müdürlüğümüz (www.devtiyatro.gov.tr) internet sitesinde ilan edilecek olup, adaylara ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır.

Yapılan sözlü sınav sonucunda asıl ve yedek olarak başarılı olan adaylar; Genel Müdürlüğümüz (www.devtiyatro.gov.tr) internet sitesinde ilan edilecek olup, adaylara ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır.

BAŞVURULAR BAŞLIYOR!

Kültür Bakanlığı Devlet Tiyatroları işçi ve personel alımı başvuruları 22 Temmuz 2019 tarihi itibari ile İŞKUR'da başlayacak ve adaylara 5 günlük bir süre verilecek olup en geç 26 temmuz 2019 tarihine kadar başvuruların yapılması gerekmektedir. İlan yayımlandığında anında bildirim almak için İşin Olsa Mobil Uygulamasını indirebilirsiniz. İlanın tam metni için ise aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

İlanın tam Metni

Güncelleme Tarihi: 21 Temmuz 2019, 11:36
YORUM EKLE