KOBİGEL ve KOSGEB ile 3 Bin 571 Kişiye İstihdam Sağlanacak

KOSGEB ve KOBİGEL-KOBİ Gelişim Destek Programı sayesinde 3 bin 571 kişiye istihdam verileceği açıklandı.

KOBİGEL ve KOSGEB ile 3 Bin 571 Kişiye İstihdam Sağlanacak
Türkiye'de işsizliği önüne geçilmesi için Türkiye İş Bulma Kurumu başta olmak üzere pek çok kamu kurumu çalışmalarına devam etmektedir. Yapılan projeler ile işsizlerin iş bulması ve vasıfsız kişilerin vasıflı olması hedeflenmektedir. Türkiye İş Bulma Kurumunun yaptığı iş garantili eğitim programlarının yanı sıra KOBİGEL-KOBİ, KOSGEB programı ile de binlerce kişiye iş verilmesi hedeflenmektedir. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü yaptığı açıklamasında 3 bin 571 kişiye istihdam şansının verileceğini açıkladı.

Müjdeli Haber Geldi

Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı ve KOBİGEL-KOBİ Gelişim Destek Programı ile toplam bin 377 projeye destek verileceğini açıklayan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü bu projeler kapsamında toplam 350 milyon lira destek sağlanacağını ve 3 bin 571 kişiye istihdam sağlayacaklarını belirtti. Türkiye'nin tüm bölgelerine destek vermeye çalıştıklarını belirten Bakan Faruk Özlü en çok desteğin Güneydoğu Anadolu Bölgesine verileceğini de açıkladı. Doğu ve Güneydoğu Bölgesinde PKK'nın bitirilmesi ile daha çok hibe ücretinin verileceği ve burada yüz binlerce kişiye istihdam sağlanacağı da hedefleniyor. Verilecen olan 350 milyon liranın 232 milyon lirasının hibe olduğu da belirtildi. Konu hakkında ilerleyen günlerde yeni açıklamaların yapılması tahmin ediliyor.

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2016, 08:52
YORUM EKLE
YORUMLAR
sedat ozer
sedat ozer - 5 yıl Önce

abi nasil basvurabiliriz

İSMET
İSMET - 5 yıl Önce

İŞ İÇİN

Feridun
Feridun - 5 yıl Önce

Abi nasıl başvuru yapabiliriz yada belirli bi tarihi varmı

Hilal
Hilal - 5 yıl Önce

Başvuru şartları Vs nasıl

mehmet
mehmet - 5 yıl Önce

Nasıl baş vuru yapabiliriz ve neler gereklidir ?

fatma
fatma - 5 yıl Önce

Basvuru sartlari ve zamani yeri gibi bilgilerde verirmisiniz

Yeliz yakın
Yeliz yakın - 5 yıl Önce

Hiçbir açıklama yok şartları ne alım yapılacak olan bölümlernerrsi hangi şehirler ayrıntılı bir şekilde açıklamalar yaparsanız sevinirim

ERENGÜL
ERENGÜL - 5 yıl Önce

nasıl bilgi alırız