KDGM 150 Personel Alacak

KDGM 150 Personel Alacak

KDGM 150 Personel Alacak

KDGM 150 Personel Alacak

KDGM 2015 yılı için birçok uzman personel kadrosu açacak! Başlangıç olarak 150 kişinin kadrolaştırılacağı kurumun kısa süre içinde 500 kişiye ulaşması hedefleniyor. Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığı İmralı ziyaretine gidecek. Bu sayede Milli İstihbarat Teşkilatı dışında ilk kez devletin başka bir kumumu daha İmralı’daki görüşmelere katımlı olacak. 6-7 Ekim olaylarından sonra hükümet, çözüm sürecini değerlendirmek üzere toplandı. Bu toplanma sürecinde Başbakan Davutoğlu ile ‘çözüm süreci’ başlığı altında birkaç tane toplantı gerçekleştirildi. Toplantılar sonucu Bölgede alınan yeni tedbirler ile haraç alma, yol kesme gibi güvenlik olaylarının sayısında düşüş yaşandı. PKK’nın şehir yapılanması projesinde bin kişiden fazla örgüt lideri konumunda kişiler yakalandı.

Bölgenin hâkimiyet ve güvenliğinin kaybedildiği öngörüleri için bir an önce bürokrasi bir araya geldi. Gereken tüm talimatlar bölgedeki valiler, kaymakamlar, bölge emniyet güçleri ve jandarma tüm gerekli yardımı ve yetkiyi sağladı. Çözüm sürecinin zarar görmemesi amacı ile güvenlik birimlerinin geri durması istendi. İmralı ve HDP’lilerle yapılan oturumlar sonucu kamunun düzeninin sağlanmasının ana hedef olduğu ve bu düzenin sağlanmaması takdirde hiçbir ilerleme hususunda katkıda bulunulmayacağı bildirildi. HDP’liler tarafından Kandil’e giden müzakerenin taslağında, hem İmralı, hem de devletin bazı rötuşları ile görüşülebilir bulundu. 2015 yılının yaklaşması ile birlikte görüşmeler hızlanırken, izleme kurulları da bu görüşleri takip edecek ve KDGM İmralı ziyaretine başlayacak. KGDM’nin tepe yönetimindeki eski Mit Müsteşar Yardımcısı Muhammet Dervişoğlu, İmralı’da pek çok kez Öcalan ile görüşen bir isim. Ayrıca KDGM kurumuna ilk başta 150 uzman personel alınacak, daha sonra ise, bu sayı 500 kişiyi bulacak.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE