Kaymakamlık ve jandarma Komutanlığına Güvenlik Korucusu Alım İlanları Bekleniyor!

İçişleri Bakanlığına bağlı güvenlik korucu alımı için geçtiğimiz haftalarda yeni alım ilanları açıklandı. Jandarma ve Kaymakamlık korucu alım ilanları bekleniyor. Başvuru şartları ve ilan detayları haberimizde..

Kaymakamlık ve jandarma Komutanlığına Güvenlik Korucusu Alım İlanları Bekleniyor!

Jandarma Genel Komutanlığına ve Kaymakamlıklar emrinde istihdam edilmek üzere Güvenlik Korucu alım ilanları ne zaman açıklanacak? 25 Mayıs tarihinde Doğanyol Kaymakamlığına bağlı mahalle ve köylerde Damla, Gevheruşağı, Gümüşsu ve Gökçe'de 4 kişilik güvenlik korucusu ilanı açıklanmıştı. Adaylar bu ilanlara başvurularını tamamlandı ve yakın bir zamanda ise başvuru sonuçları açıklanacak. Diğer yandan farklı illerde ve ilçelerdeki güvenlik korucusu alımları için ilanların ne zaman açıklanacağı merak ediliyor. 

Diğer yandan çarşı ve mahalle bekçisi alımları için yazılı sınavda geri sayım başladı. Bekçi adayları 13 Temmuz tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilecek olan yazılı sınava girecekler ve başarılı olanlar için mülakat sınavı gerçekleştirilecek. Geçmiş yıllarda bekçilik yazılı sınav örnekleri için tıklayın

BAŞVURU ŞARTLARI;

Başvuru şartlarında; T.C. vatandaşı olmak, erkek adayların askerliğini tamamlamış ya da askerlikten muaf olmaları, kadın adayların 21 yaşını tamamlamış olmaları, yaş şartında ise en fazla 40 yaşını geçmemiş olmaları, eğitim düzeyinde en az ilkokul mezunu olmaları istenilmektedir. Kamu haklarından mahrum olmamak, görevini sürdürmeye engel bir akıl sağılığı ya da engel herhangi bir durumun olmaması gerekmektedir. Başvuru şartları ilan açıklandığında ilan kılavuzunda daha detaylı olarak belirtilmektedir. Başvuru yapacak olan adaylar için yeni ilanlar ne zaman duyurulacak. Başvurular nasıl yapılacak? Başvurularda hangi evraklar istenilecek?

DETAYLAR;

Başvurularda dilekçe ekinde nüfus cüzdanı fotokopisi, eğitim şartlarını taşıdığını gösteren belge, askerlik belgesi, sağlık durumu belgesi, fotoğraf vesikalık olarak, adli sicil kaydı ve ikametgâh belgeleri istenilecektir.

Özetle 25 bin güvenlik korucusu alım ilanları beklendiğini daha öncede pek çok kez belirtilmişti. İlanlar İçişleri Bakanlığına bağlı Jandarma Genel Komutanlığı ile Kaymakamlıkların resmi internet siteleri üzerinden yeni duyurular açıklanması beklenmektedir. İlanlar açıklandığında işin olsa sitemiz üzerinden okuyucularımıza duyurmaya devam edeceğiz.

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 26 Haziran 2019, 15:20

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali
Ali - 4 ay Önce

Bekle bekle nereye kadar bekci alımı oldu polis alımı oldu bekletmeyin ardik bizi yeter ya 7 24 gözümüz kamu bülteninde ha habergeldi ha geldi yetrya

Sinan sarihan
Sinan sarihan - 4 ay Önce

Alım ne zaman yapılacaktır acaba

Sadık altun
Sadık altun - 4 ay Önce

Güvenlik koruyucusu alımlarında ikametgah sartı aranacakmı yoksa türkiye genelimi alım olacak.

Mükremin
Mükremin - 4 ay Önce

Yeter artik yaa bir alım yapmadınız hala hep ayni şeyleri yayimliyorsunyz milleti okadar bekletiyorsunuz sayin bakanim artik bir alim başladı yayimini yapin

Vedat Vargün
Vedat Vargün - 4 ay Önce

Sayın bakanım alım bekliyoruz nezaman alım olacak korucu alımı istiyoruz kars Digor dağpınar

Vedat Vargün
Vedat Vargün - 4 ay Önce

Sayın bakanım korucu alımı istiyoruz kars Digor dağpınar saygılar