Kasım Ayı Bekçi Alım İlanları

Valilikler tarafından devamlı olarak Bekçi alım ilanları yayımlanıyor. Duyurular Ekim ayından yayımlanmaya başlamışlardı. Başvurular ise Kasım ve Aralık ayında tamamlanacak. İşte detaylar.

Kasım Ayı Bekçi Alım İlanları

Devlet Personel Başkanlığı tarafından çarşı ve mahalle bekçisi alım ilanları sürekli olarak yayımlanmaya devam ediyorlar. Ekim ayından duyuruları yapılmıştı ve Kasım ve Aralık aylarında ise başvurular alınacak. Aylardır 14 bin bekçi alım haberlerini yapmaktayız ve sonunda alım ilanlaı yayımlandı ve binlerce aday başvuru yapmaya hazırlar. Alımlar farklı bölgelerden yapılacak. Bir çok valilik alım yapacak ve başvuru şartlarını taşıyan herkes başvuruda bulunabilecek.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Çarşı ve Mahalle Bekçisi alım ilanlarına başvuru şartlarını taşıyan herkes başvuru yapabilir. Adaylardan,En az 167 cm boyunda olmak, Herhangi bir hastalığa bağlı olmaksızın beden kitle indeksi 18 ( dahil ) ile 27 ( dahil ) olmak, Kamu haklarından mahrum bırakılmamış olmak, Türk toplum telakkilerine (anlayışına) göre kötü şöhretli tanınmamak ve Başvuru yapılacak il/İlçe sınırları içerisinde en az bir yıl ikamet ediyor olmak, En az lise mezunu veya dengi okul mezunu olmak, Erkek olmak, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 30 yaşından büyük olmamak, Askerlikhizmetini yapmış olmak, 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak, Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir rahatsızlığı bulunmamak, En az 167 cm boyunda olmak, Herhangi bir hastalığa bağlı olmaksızın beden kitle indeksi 18 ( dahil ) ile 27 ( dahil ) olmak, Kamu haklarından mahrum bırakılmamış olmak, Türk toplum telakkilerine (anlayışına) göre kötü şöhretli tanınmamak ve Başvuru yapılacak il/İlçe sınırları içerisinde en az bir yıl ikamet ediyor olmak şartları aranacaktır.,

SINAV YAPILACAK?

Adaylar başvurularını gerçekleştirdikten sonra çıkacak başvuru sonuçlarına göre, adaylarda Sınav yapılacak. Öncelike sözlü sınav yapılacak olup, sözlü sınav sonucuna göre başarılı olan adaylar yazılı sınava davet edilecektir. Yapılcak Yazılı sınavdan da başarılı olan adaylar ise Valillikler tarafından hazırlanacak Asil ve Yedek listesine dahil edileceklerdir.

HANGİ VALİLLER ALIM YAPACAK?

Türkiye genelinde bir çok Kaymakamlık alım yapacağını belirtti. Alımlar şimdilik, İstanbul, Samsun, İzmir, Bursa, Trabzon, Gaziantep, Hatay, Mersin, Antalya, Adana, Erzurum ve Ordu illerinde gerçekleştirilecek. 

BAŞVURULAR NE ZAMAN YAPILACAK?

Her valilik farklı tarihlerde başvuru yalacak. Başvurular Kasım ayı içerisinde ve Aralık ayı içerisinde gerçekleştirilecek. Buna göre adaylar başvurularını başvuru tarihleri içerisinde Hafta içi 08:30 ile 17:00 saatleri arasında bulundukları ilçe emniyet genel müdürlüklerine şahsen yapacaklardır.

Hangi valilik kaç Bekçi alımı yapacağına dair bilgi almak için ve Başvuru tarihleri için aşağıdaki bağlantımızı kullanarak daha detaylı bigi alabilirsiniz.

Hangi Valilik Kaç Bekçi Alımı Yapacak? Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa  çakır
Mustafa çakır - 3 yıl Önce

01.01.1987 doğumlu olanlar başvuru yapabilir mi acaba

Mehmet emin dizak
Mehmet emin dizak - 3 yıl Önce

Sayin admin bir kişi birden çok yere başvuru yapabilir mi mesela a,b,c şehri alım yapıyor tümüne başvurmak istiyor.. nasıl yapabiliyor

Hüseyin Menteş
Hüseyin Menteş @Mehmet emin dizak - 3 yıl Önce

Farklı illere başvuru yapılmıyor en az 1 sene ikametgah istiyorlar 30 yaşını geçmemesı laZım

Gürol yıldırım
Gürol yıldırım - 3 yıl Önce

33 yaş neden admin şimdiye kadar böyle alimlar olmadı

hasan
hasan - 3 yıl Önce

Şanlı Urfa'da neden alım olmuyorki

Serkan
Serkan - 3 yıl Önce

Askerlik sarti var mi anlayamadm

Elif
Elif - 3 yıl Önce

Boyum 160 basvurabilir miyim

Ghn
Ghn - 3 yıl Önce

Şehir eylemlerinde halkla polis arasında olacak ilk tabaka bekçiler olabilir belçiler yarın birgün pek çok hak isteyebilir nasıl olacak sonları hayrolsun diyeyim

Mustafa capkur
Mustafa capkur - 2 yıl Önce

1988dogumlu olan kişiler bekçilik baş vuruşu yapabilirim baş vurularak nezama. Başlayacak bilgilendirir misiniz lütfen