Karayolları Genel Müdürlüğü Bin 280 Personel Alımı Yapacak 2016 Başvuru Şartları

Karayolları Genel Müdürlüğü kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere toplam 1.280 personel alımı yapacağını duyurdu. İşte başvuru şartları ve koşulları.

Karayolları Genel Müdürlüğü Bin 280 Personel Alımı Yapacak 2016 Başvuru Şartları
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı bünyesinde bulunan Karayolları Genel Müdürlüğü her sene kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere personel alımı gerçekleştirmektedir. Bu alımlar Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinin düzenlemiş olduğu Kamu Personeli Seçme Sınavının sonuçlanması ile yapılan Merkezi Atama ya da açıktan atama gibi yöntemler ile yapılmaktadır. Yine Karayolları Genel Müdürlüğü yıl içerisinde boş bulduğu pozisyonları doldurabilmek için resmi internet sitesi ve Türkiye Cumhuriyeti Devlet Personel Başkanlığı aracılığı ile sözleşmeli ya da daimi statüsünde istihdam etmek üzere personel alım ilanı yayınlamaktadır. Yeni yayınlanan ilan ile Karayolları Genel Müdürlüğü Bin 280 teknik personel alımı gerçekleştirecek.

Ahmet Arslan Müjdeli Haberi Verdi

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı adaylara müjdeli haberi verdi. Yapılan açıklama ile yatırımların her geçen sene artarak devam ettiği belirtilirken bu alanda çalışmaların daha düzenli ve eksiksiz olarak yapılması için personel alımının yapılması gerektiği duyurularak toplam 1.280 kişilik teknik personel alımı yapılacağı duyuruldu.

Alımlar ne zaman yapılacak? Başvuru şartları nedir? gibi soruların yanıtları henüz belli değil. Ancak açıklama bu sene içerisinde olduğu için atamalarında bu sene içerisinde olması beklenmektedir. Fakat askeri darbe girişimi ve FETÖ/PDY soruşturmalarının devam ettiğinden dolayı atamaların daha ilerleyen aylarda yapılması bekleniyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Adem huduk
Adem huduk - 5 yıl Önce

bu konu hakkinda yardimci olabulirmisiniz

Çağlar emrah durdu
Çağlar emrah durdu - 5 yıl Önce

Buraya calismak istiyorum, ogluma is falan yazan et kafalar lutfen ülkeyi terk edin ya da nefes israfi yapmadan daha fazla intihar edin.

cirkin
cirkin - 5 yıl Önce

sayın bakanın bir işte ogluma inşAllah

muammer
muammer - 5 yıl Önce

issizim kara yollarında çalışmak istiyor b ehliyeti var soforlukde olur

ali
ali - 5 yıl Önce

Elektironik elektrik Ustasiyim Güvenlik kamera ustası yım b ehliyet tim var 0532 492 62 23

Murat küt
Murat küt - 5 yıl Önce

Endüstri meslek lisesi mezunuyum torna tesviye bölümü Ankara da yaşıyorum kpss den 57 puan aldım B sınıfı ehliyetim var 05459647918

Onur özdemir
Onur özdemir - 5 yıl Önce

iğdaş yetkili gaz ve iç tesisat ustasıyım 16 yıldır bu iş içindeyım ve şuanda teknik personelim fakat devlet işi herzaman aradığım bir iş bilgilendirilmek istiyorum. 05318965941

Saruhan siginc
Saruhan siginc - 5 yıl Önce

Valla calismak istiyorum ne is olursa yaparin saygilarinla