Kamuya KPSS Şartı Olmadan 1500 Bekçi Alımı Başvuruları Sona Eriyor!

Çarşı ve Mahalle bekçi alım başvurularında bazı iller için başvurularda son güne gelindi. 5 Valilik için başvurular sona eriyor. İşte sona eren bekçi ilanları ve başvuru detayları şöyledir.

Kamuya KPSS Şartı Olmadan 1500 Bekçi Alımı Başvuruları Sona Eriyor!

Günümzde en çok aranan ve adayların en çok tercih ettiği ilanlardan olan çarşı ve mahalle bekçisi alımı başvuruları sona ermeye başladı. Bazı valilikler için başvurular sona erdi ve hala devam eden başvurular var ancak. 5 Valilik içinde başvurularda son günlere gelindi. Gaziantep, Mersin, Antalya, Adana ve Sakarya Valiliği bekçi alımı başvuruları sona eriyor. Bu 5 vaililik toplamda 1500 bekçi alımı yapacaklar. Bu Valilikler için başvurular sona eriyor. Ayrıca alımlar KPSS şartı olmadan yapılacaktır.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Çarşı ve Mahalle bekçisi alım ilanlarına başvuru şartlarını taşıyan herkes başvuru yapabilir. Adaylardan, En az lise mezunu veya dengi okul mezunu olmak, Erkek olmak, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 30 yaşından büyük olmamak, Askerlikhizmetini yapmış olmak, 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak, Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir rahatsızlığı bulunmamak, En az 167 cm boyunda olmak, Herhangi bir hastalığa bağlı olmaksızın beden kitle indeksi 18 ( dahil ) ile 27 ( dahil ) olmak, Kamu haklarından mahrum bırakılmamış olmak, Türk toplum telakkilerine (anlayışına) göre kötü şöhretli tanınmamak ve Başvuru yapılacak il/İlçe sınırları içerisinde en az bir yıl ikamet ediyor olmak şartları aranacaktır.

Farklı 5 Valillik yukarıda nitelikle doğrultusunda 1500 çarşı ve mahalle bekçisi alacak. Başvurusunu yapan adaylar Valiliklerin belirlediği tarihte sözlü sınava katılacak ve sözlü sınavdan başarılı olan adaylar ise yazılı sınava çağırılacak ve yazılı sınavdan da başarılı olan adaylar Valilikler tarafından hazırlanacak asil ve yedek listesine alınacaktır.

BAŞVURULAR NASIL VE NE ZAMAN YAPILACAK?

5 Farklı Valilik içinde başvurular en geç 30 Kasım 2017 tarihine kadar yapılması gerekmektedir. Adaylar başvurularını bulundukları İlçe Emniyet Müdürlüklerine istenilen belgeler ile şahsen başvuru yapmaları gerekmektedir. Aşağıda paylaştığımız ilandan alım yapan bütün bekçi ilanlarına ulaşabilirsiniz. 

HANGİ VALİLİK KAÇ BEKÇİ ALIMI YAPIYOR ?

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ekrem unlu
Ekrem unlu - 3 yıl Önce

Yas siniri ve tahsil durumu esnetilmeli millet guvenlik sertifikasi almis basvuru yapamiyor niye ya yasta yada tahsil durumundan ozaman sertifikayi niye veriyorsun.

mayk
mayk - 3 yıl Önce

engelliler ot toplasın

Kemal
Kemal - 3 yıl Önce

Kardeşim neden bir yil ikamet etmiş olmak şartını neye göre koydunuz anlamış değilim bir polis olsun bir asker olsun gittiği görev yerlerinde daha önce ikamet mı etmiste onları bilmediği yere tayine gönderiyorsun bekciliktede ikamet olsa ne olur olmasa ne olur saçma sapan madde koymuşlar biran önce bence ikamet şartı kaldırılması için düzenleme yapılması daha uygun olacağını düşünüyorum

vatandaş
vatandaş - 3 yıl Önce

Askerlik şartı kaldırılsın, yaş şartı esnetilsin. Seçilen kişiler zaten eğitime tabii tutulacak.

GHN
GHN - 3 yıl Önce

ADALET KALKINMA PARTİSİ REİS HARİKA

ahmet i
ahmet i - 3 yıl Önce

Hani guneydogu da olacakti kimi oylaliyorsunuz iste alinimlarda sona eriyor hani mardin hani diyarbakir hani urfa bunlara yokmu lutfen gemeyin bizi yetkililer size sesleniyorum isziz adalet istiyoruz

Cihat
Cihat - 3 yıl Önce

ALLAH rızası için KALDIRIN ŞU ikametiii....

Cihat başar
Cihat başar - 3 yıl Önce

ALLAH rızası için KALDIRIN ŞU ikametiii....