Kamu Kurumlarına İŞKUR Üzerinden Kura ile 2 Bin Personel Alımı!

İŞKUR üzerinden TYP personel alımlarında başvurular devam ediyor. 2 Binden fazla sayıdaki TYP alım başvurularında başvuru şartları neler? Nasıl başvuru yapılır? Kura ile yapılacak olan personel alım detayları haberimizde..

Kamu Kurumlarına İŞKUR Üzerinden Kura ile 2 Bin Personel Alımı!

Toplum Yararına Programı kapsamında kamu kurumlarına farklı eğitim düzeylerinde alımlar yapılacak.

İŞKUR üzerinden geçtiğimiz günlerde ilan edilen alımlarda çoğunluklu olarak İzmir ilinde merkez ve ilçelerinde alımlar gerçekleşecek.

Çevre temizliği uygulama alanında yapılacak alımlar, Belediye Başkanlığı, Sağlık bakanlığına bağlı hastaneler, Üniversiteler ve bir çok kamu kurumlarında istihdam yapılacak. Adayların başvurularda dikkat etmesi gereken detaylar neler?

BAŞVURULAR;

İŞKUR üzerinden yayımlanan 22 ilanda başvurular 27 kasım tarihinde tamamlanacak. İzmir ilinde merkez ilçeler ile bağlı ilçelerde istihdam edilecek olan personeller kura ile seçilecek. Alım yapılacak ilçeler ise şöyle; Çiğli, Buca, Karabağlar, Menderes, Kınık, Kiraz, Ödemiş, Selçuk, Torbalı, Selçuk, Tire, Urla, Seferihisar, Konak, Bornova, Kemalpaşa, Foça, menemen ilçeleri olarak açıklandı.

Liste yöntemi ile belirlenecek olan personellerin başvurularda seçim yapılacak olan adresleri açıklandı. Buna göre günlük çalışma süreleri ve ne kadar görev yapacakları da belli oldu. Adaylar görevde günlük olarak 9 saat çalışacaklar.

İlanlara erişmek için https://esube.iskur.gov.tr/Typ/TypArama.aspx adresini tıklayıp, arama yapmak yeterli olacaktır.

İŞİN OLSA

YORUM EKLE