Kamu Gözetimi Kurumu'ndan Sınav İlan Açıklaması

Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu tarafından yapılan açıklamaya göre kurum bünyesinde çalışacak bağımsız denetçi alımı yapılacağı açıklandı. Yapılacak başvuru içerisinde adaylardan istenilen şartları sizler için derleyerek haberimize yansıttık.

Kamu Gözetimi Kurumu'ndan Sınav İlan Açıklaması

Kamu Gözetimi Kurmu resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan ilana göre; bağımsız denetçi alımı yapılacağı açıklandı. Adaylar hakkında da detaylı bilgi verilen açıklamayı derleyerek haberimize yansıttık. 

BAŞVURU TARİHLERİ NE ZAMAN

Resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan ilana göre; Bağımsız Denetçilik Sınavına başvurular 10 Eylül 2018 tarihinde başlayarak 23 Eylül 2018 tarihinde sonra ereceği açıklandı. Başvurularda son gün çalışma saatleri içerisinde yapılacağı 17.00'dan sonra kimsenin başvurusu alınmayacağı açıklandı. 

Kurum içerisine başvuru yapacak olan adayları başvurularını "//www.kgk.gov.tr" sistemi üzerinde yer alan Başvuru Formunu doldurarak yapabilecekleri açıklandı.

BAŞVURU ŞARTLARI

Kamu Gözetimi Kurumu tarafından yapılacak olan alım ilanında yapılacak olan başvurularda " hukuk, iktisat, maliye, işletme, muhasebe, bankacılık, kamu yönetimi ve siysal bilgiler dallarında eğitim verebilen fakülterlerden mezun olan adayların başvurularının kabul edileceği açıklandı. Yabancı yükseköğretim kurumlarında ise en az lisans mezunu adayların başvuruları kabul edilecek. Lisansüstü diploma almış kişilerinde başvuruları kabul edilecek. 

YORUM EKLE