Jandarma Genel Komutanlığı 8 Bin Kadın Personel Alıyor

Jandarma Genel Komutanlığı bünyesindeki personel istihdamı karşılamak adına 8 Bin kadın Subay ve Astsubay alımı yapacağını duyurdu. Jandarma Genel Komutanlığı tarafından alınması planlanan 8 bin kadın Subay ve Astsubay alımı ile ilgili detaylar ilanımız da.

Jandarma Genel Komutanlığı 8 Bin Kadın Personel Alıyor

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından açık olan pozisyonlara son günlerde adamlar devam ederken, yapılan Açıklama ile birlikte Jandarma Genel Komutanlığı da bünyesindeki personel istihdamını karşılamak adına alımlar yapacağını açıkladı. Jandarma Genel Komutanlığı tarafından yapılan açıklamalar doğrultusunda verilen bilgiye göre gerçekleşecek olan alanlar subay, astsubay ve JÖH olarak yapılacak.

Personel alımı konusunda Titiz davranan Jandarma Genel Komutanlığı, terörle mücadele başta olmak üzere birçok alanda artık kadınların da yer almasını istemesi üzerine yeni yılla birlikte 2018 yılında erkek oranını dengelemek adına toplamda 8 bine yakın bayan Subay ve Astsubay alımı yapacak.Kadın subay ve astsubaylar komando olarak da artık görev alabilecekler. En Zorlu şartlarda görev yapabilecekolan kadın personele her zaman komando eğitimi verilecek. Bilindiği üzere İlk kadın jandarma komando birliği geçtiğimiz günlerde göreve başlarken, bu alımlarla bunların sayısı da önemli ölçüde artış gösterecek.

Şu ana kadar Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde bulunan kadın personel sayısı oran olarak yüzde 1 şeklinde görünürken oranın toplamda gerçekleşecek alımlarla birlikte yüzde 10’a çıkarılması hedefi konulmuştur. 

8 bin kadın subay, astsubay ve JÖH alımları ilana çıkar çıkmaz sizlerle paylaşacağız

Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2018, 15:21

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Zehra63
Zehra63 - 2 yıl Önce

Çok güzel bir haber vatanı korumak,sevmek ve saymak sadece erkeğe değil bayana da sart. Ama tek sıkıntı sadece boyu şart kosuyorsunuz.boy kısa olunca vatanı korumayacak mi?bence bu şart üzerinde durulması lazım ve hatta kalkması lazım.dinç,dinamik ve vatanını seven birisi olduktan sonra boyun pek önemi olmaması gerek.

aysıma
aysıma - 2 yıl Önce

boy ile ilgili ımza toplayalım mı :(

Eda
Eda - 2 yıl Önce

Lise mezunu alımı olsun yaş sınırı çıksın bizlerde bu vatan için bayrak için herşey yaparız diploma ayrım yapmayin bizlere bir sans verin

Seyhan
Seyhan - 2 yıl Önce

8bin kadin subay ve astsubay aliminda yas 30-uzeri olsun onlisanslarda alinsin lutfen

Güneş
Güneş - 2 yıl Önce

En kısa sürede alım olur inşAllah kps şartsız olsun çünkü uzman jandarma alımında kps yok bizlerede olmasin madem komando alimi buda .rabbim olmak isteyen herkese nasip etsin güzel ülkem seni seviyorum.

Merve Türkoğlu
Merve Türkoğlu - 2 yıl Önce

Lise mezunu da alım olsun ya!

Özlem
Özlem - 2 yıl Önce

Boy 1.62 galiba. Genelde öyle oluyor. Bu konuda esnetilmesini istiyoruz. En azından 1.60 yada 1.58 olmalı

Zeynep
Zeynep - 2 yıl Önce

Allahım herkesin gönlüne versin yıllardır hayalini kuruyorum.yaşım 26 oldu KPSS şartım 64 boyum 1.61 inşAllah çok zor şartlar istenilmezde herkes başvurusunu yapar içim yanıyor valla bunda da şartları esnetmezlerse umudumu keseceğim