İstanbul'da Kadın Şoför Alımı Şartları Nedir? Nasıl Başvuru Yapılır?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesine kadın şoför alımı yapacak. Başvuru genel ve özel şartlar nedir? Nasıl başvuru yapılır? İşte detaylar.

İstanbul'da Kadın Şoför Alımı Şartları Nedir? Nasıl Başvuru Yapılır?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesimdeki personel eksikliğini karşılamak üzere bünyesindeki şoför alımı yapacağını ilan etti. Bu kapsamda İstanbul Büyükşehir Belediyesi İETT 10 kişilik kadro ile Kadın Şoför alımı yapacak. Bu yönde Talimat veren İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu şoför ihtiyacı için Kadın adayları tercih ettiğini belirtti.

ADAYLARDAN ARANAN ŞARTLAR NEDİR?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İETT alımını yapacağı kadın şoför adaylardan bazı genel ve özel nitelikler talep etmeketdir. Bu kapsamda, adayların genel olarak, Türkiye cumhuriyeti vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek ve Kadın olmak gibi nitelikler aranacak.

BAŞVURU İÇİN ÖZEL ŞARTLAR:

İETT genel nitelikler dışında Şoförlük pozisyonun getrdiği niteliklere göre Sağlık, Eğitim, Deneyim ve şoförlük belgeleri gibi nitelikler aranır.

  • Eğitim Şartı: En az lise mezunu ve 3 yıl aktif araç kullanım deneyimi olmak ve Otobüs kaptanlığı bölümü mezunu olmak,
  • Sağlık Şartı: Sağlık açısından otobüs şoförlüğü yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak,
  • Belge Şartları:  E sınıfı sürücü belgesine sahip ve SRC ve psikoteknik değerlendirme belgelerine sahip olmak.
  • İkame Şartı: Başvuru yapacak adayların Kağıthane ve çevresinde ikamet ediyor olmaları gerekmektedir.

Diğer özel Şartlar: İleri ve güvenli sürüş teknikleri konusunda bilgili, Güçlü iletişim becerilerine sahip, Sorumluluğuna verilen her model ve markadaki otobüs, minibüs, midibüs ve hizmet araçlarını kullanmak, Yolculara güvenilir bir şekilde hizmet vermek, Otobüse binen yolcuların İstanbul Kart kullanımını takip etmek, Zimmetinde bulunan otobüsün güvenliğinden sorumlu olmak ve Araçlar ve görevi ile ilgili gerekli bilgilendirmeleri yöneticilerine zamanında iletmek gibi nitelikler araacaktır.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

İstanbul Büyükşehir Belediyesine kadın şoför alımı başvuruları belediyenin resmi internet adresi üzerinden yapılacak. Adaylar İBB kariyer İstanbul sayfasında diğer personel alımı ilanlarını inceleyebilir ve başvuru yapabilirler. Aşağıdaki bağlantı sayesinde şoför alımı ilanına başvuru yapabilirsiniz.

BAŞVURU ADRESİ

İBB DİĞER İLANLARI:

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yayımlanmış diğer personel alımı ilanlarına göre aşağıdaki kadrolarda personel alımı yapılacak.

  • Sosyal İnceleme ve Tespit Personeli
  • GENEL BAŞVURU
  • Saha Otopark Personeli

Başvuru ve ilanların detayları için Buraya Tıklayınız.

YORUM EKLE