İŞKUR'a Danışman Personel Alımı Yapılacak! Başvuru Şartları Belli Oldu!

Türkiye İş Kurumuna yeni personel alımı yapılacak. Geçici koruma altındaki Suriyelilerin istihdamının arttırılması için danışmanlık hizmeti alınacak. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İŞKUR personel alım detayları haberimizde..

İŞKUR'a Danışman Personel Alımı Yapılacak! Başvuru Şartları Belli Oldu!

Türkiye İş Kurumu geçici koruma altındaki Suriyelilerin istihdamının arttırılması için yeni bir proje başlanıyor. Bu kapsamda yerel satın alma ve sözleşme yönetimi danışmanı istihdam edilecek.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, İŞKUR'a danışmanlık alımları için açıklanan ilana göre geçici koruma altında bulunan Suriyeliler ve Türk vatandaşlarının istihdamın arttırılması için pilot iller seçildi. Buna göre Şanlıurfa, Adana, İstanbul, Gaziantep İŞKUR Müdürlüklerinde görevlendirilecek olan personellerin bir yıl olarak proje kapsamında istihdam edileceği belirtildi. Avrupa Birliği tarafından finansa edilen projede mesleki danışmanlık, dil eğitimi, mesleki beri uygulamalı eğitim programlarını kapsayacak. Adayların hangi başvuru şartlarına sahip olmaları gerektiği belli oldu.

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI;

Adayların daha önce uluslararası kurumlar tarafından finansa edilmiş projelerde satın alma ve sözleşme yönetim tecrübesine sahip olmaları gerekmektedir. Eğitim şartlarında en az dört yıllık lisans mezunu olmaları, Tecrübe şartlarında ise raporlama, koordinasyon, proje faaliyetlerin takip edilmesi ve yürütülmesi konularında tecrübe sahibi olmaları istenilmektedir. Dil şartlarında Türkçeyi akıcı bir şekilde konuşabilmeleri istenilmektedir.

BAŞVURU TARİHİLERİ;

Başvuru yapmak isteyen adaylar Türkçe olarak düzenlenmiş özgeçmişlerini 9 temmuz 2019 tarihine kadar e-posta olarak yada şahsen ulaştırmaları istenilmektedir. Başvuru yapacak olan adaylar hangi ilde ve pozisyonda görev almak istediklerini belirtmeleri istenilmiştir.

İSTİHDAM SÜRESİ;

Proje kapsamında istihdam edilecek olan personellerin 2020 yılı Aralık ayına kadar görevlerini sürdürmeleri istenilmektedir. Danışmanlık süresince şartlar için bir sözleşme imzalanacağı belirtilmektedir. Bu şartlar idare ile danışman arasında belirlenecek.

Başvuru için adresi: proje.ilanbasvuru@iskur.gov.tr adresine gönderilmesi istenilmiştir. İŞKUR'un adresi; Emniyet Mahallesi Mevlana Bulvarı No:42 Yenimahalle Ankara adresidir. İlan detayları için: //bit.ly/2Lum85d

Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2019, 12:22
YORUM EKLE
YORUMLAR
emrah
emrah - 2 yıl Önce

sonuçlar açıklanmadı