İŞKUR Üzerinden Kura ile 14 Bin Güvenlikçi, Temizlikçi, Destek Personeli Alınacak! İlan Tarihi!

Sağlık Bakanlığına 14 bin işçi ve personel alımı açıklandı. 18 bin sağlıkçı kadroları ile birlikte 32 bin kişi istihdam edilecek. 14 bin kişi İŞKUR üzerinden mülakatsız kura ile alınacak. Güvenlik görevlisi, temizlikçi, destek personeli kadrolarında alım olacak.

İŞKUR Üzerinden Kura ile 14 Bin Güvenlikçi, Temizlikçi, Destek Personeli Alınacak! İlan Tarihi!

Sağlık mezunları dışında; 14 bin yardımcısı hizmetler kadrolarındaki alımların İŞKUR üzerinden yapılacağı müjdesi geldi. Buna göre Sağlık Bakanlığı 14 bin personel alımı için başvuru tarihi ve diğer detaylar için önemli bir açıklama geldi.

14 BİN İŞÇİ ALIMI KURA İLE;

Geçtiğimiz haftalarda açıklanan yönetmelik değişikliğine göre istihdamlar Noter Kurasına göre yapılacak ve mülakat şartı aranmadan gerçekleşebilecek. Bilindiği gibi ülke genelinde hastane ve sağlık birimlerinde Koronavirüs ile mücadele ve tedavi kapsamında ihtiyaç bulunan kadroların hızlı bir şekilde alınarak göreve başlamaları için Hazine ve Maliye Bakanlığı gerekli olan ödenek için hazırlıkların tamamlandığını ve onayı verdiklerini aktardı. Bugün yapılan açıklamada hangi meslek grubundan ne kadar alım olacağı da açıklandı. 14 bin sürekli işçi kadrosu detayları ise şu şekilde olacak.

81 il genelinde ve 900 ilçede görevlendirilecek olan yardımcısı hizmetler sınıfındaki personeller; Koruma ve Güvenlik Görevlisi, klinik destek personeli, Temizlikçi, Destek personeli, bilgi işlem personeli gibi kadrolarda bekleniyor. Duyurular Sağlık, YHGM resmi internet sitesi üzerinden ve İŞKUR üzerinden açıklanacak. Başvuru tarihleri ise yarın 26 Mart 2020 tarihi ile 1 Nisan 220 tarihleri arasında alınacak. 18 bin sağlıkçı alımlarında ise KPSS puan şartı aranacak.

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2020, 16:27
YORUM EKLE
YORUMLAR
Adil Saka
Adil Saka - 12 ay Önce

Güvenlik işi

ibrahim ocak
ibrahim ocak - 12 ay Önce

Edirne fakülte hastenesine temizlikci

MUSTAFA ELMAS
MUSTAFA ELMAS - 12 ay Önce

BAĞCILAR DEVLET HASTANESİ NE TEMİZLİKCİ OLARAK NASIL BAŞ FURABİLİRİM

Ayşe demirbaş
Ayşe demirbaş - 12 ay Önce

Nerden başvuru yapılıyor ..! Bir iş yapılıyorsa, düzgün yapılsın yeter artık ya.