İŞKUR TYP ile 15 Bin Kamu İşçisi Alımı Yapılıyor! Özel Şart Aranmıyor

Türkiye İş Kurumu İŞKUR Toplum Yararına Program TYP aracılığı ile 15 bin kamu işçisi alımı yapılıyor. Adaylardan özel olarak şart aranmamaktadır.

İŞKUR TYP ile 15 Bin Kamu İşçisi Alımı Yapılıyor! Özel Şart Aranmıyor

Türkiye'nin farklı bölgelerinde görevlerini sürdürmekte olan kamu kurumları geçici ve daimi süreli olmak üzere personel atamaları gerçekleştirmekte olup şu aralar sıklıkla Türkiye İş Kurumu Toplum Yararına Program TYP kapsamında ilanlar kamuoyuna duyurulmaya devam ediyor.

Buna göre Türkiye İş Kurumu İŞKUR Toplum Yararına Program TYP kapsamında yurt geneli 15 bin kamu işçisi alımı ilanı yayımlandı. Buna göre kamu kurumları atama gerçekleştirmekte olup geçici süreli istihdam yaratmaktadır. Peki hangi iller için alım yapılıyor ve adaylar nasıl başvuru yapabilir?

ALINAN İLLER ve POZİSYONLAR NEDİR?

Türkiye İş Kurumu İŞKUR Toplum Yararına Programlar TYP kapsamında yayımlana ilanlara bakıldığında Adıyaman, Burdur, Bartın, Ardahan, Zonguldak, Uşak, Siirt, Nevşehir, Çankırı, Edirne, Giresun, Erzincan, Muş, Kayseri ve Hakkari illeri için geçici süreli 15 bin kamu işçisi alınmaktadır. Peki pozisyonlar nelerdir? Buna göre MEB bakım onarım ve temizlik, Çevre temizliği,  Kamusal altyapının yenilenmesi, Ağaçlandırma, Park düzenlemeleri, Erozyon Engelleme Çalışması pozisyonları için atamalar yapılmaktadır. Nasıl başvuru yapılır?

BAŞVURULAR NASIL YAPILIR?

Türkiye İş Kurumu İŞKUR Toplum Yararına Programlar TYP kapsamında 15 bin işçi alımı yapılmaktadır. Peki başvurular nasıl yapılır? Buna göre adayların tarayıcılarının adres çubuğuna https://esube.iskur.gov.tr/Typ/TypArama.aspx linkini yapıştırması gerekmektedir. Ardından enter tuşuna basacak olan adaylar ilgili ekrandaki mavi renkli ara butonuna basarak tüm ilanları görebilir. İstediği ilana bu link üzerinden müracaatlarını gerçekleştirebilir.

Güncelleme Tarihi: 01 Mayıs 2018, 16:35

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Saadet kovuk
Saadet kovuk - 2 yıl Önce

Okullarda mi alıyorlar acabâ