İŞKUR ile 430 Bin Kişiye İstihdam

Türkiye İş Bulma Kurumu yaptığı çalışmalar ile bu yıl toplam 430 bin kişiyi özel ya da kamu sektörlerine sokarak iş sahibi yaptı. Çalışmalar devam ediyor.

İŞKUR ile 430 Bin Kişiye İstihdam
Türkiye İş Bulma Kurumu işsizliğin önüne geçmek ve gençlerin önünü açabilmek için çalışmalarına devam ediyor. İş verenler ile iş arayanları bir araya getirerek iki tarafında anlaşmasını sağlayan İŞKUR bu yıl içerisinde 430 bin kişiyi iş sahibi yaptı. Açıklanan son rakamlara göre ortalama olarak ülkemizde 3 milyon kişinin işsiz olduğu belirtiliyor. Bu rakama göre İŞKUR'un 430 bin kişiyi iş sahibi yapması gerçekten iyi olarak değerlendirebilir. İŞKUR eski hüküm yemiş kişileri hayata döndürebilmek ve tekrar suç işlemeye yeltenmemeleri için kamu ve özel sektörde ki kurumlar ile yapılan anlaşmalar neticesinde istihdam fırsatı sunabilmektedir. Tabi ki şüphesiz ki en iyi çalışma iş garantili eğitimden başkası değil.

Hedef Bir Milyon

Her sene yüz binlerce işsizi iş veren ile buluşturarak işsizlik rakamlarını düşürmeye çalışan Türkiye İş Bulma Kurumu bu sene bir milyon kişiye istihdam fırsatı verebilmek istiyor. Yılın ilk altı ayı boyunca yapılan çalışmalar neticesinde 430 bin kişiye iş bulundu. Yılın diğer yarısında 570 bin kişiye daha iş verilebilirse hedef ulaşılabilmiş olunacak. Engelliler, işsizler, yaşlılar, gençler, tecrübesizler, vasıfsızlar, eski hüküm yemişler... İŞKUR kimseyi ayırt etmeden herkese iş şansı vermek için çalışmalarına devam ediyor. Özellikle adayların iş garantili eğitim programlarına katılmaları da isteniyor

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kemal
Kemal - 4 yıl Önce

4Aydir işsizim ama iş kurda kaydim olduğu halde beni bir defa arayıp iş bulma zahmetinde bulunmadı bu kurum .

serife ınan
serife ınan - 4 yıl Önce

iş arıyorum iş bulma kurumunda kaydım var ama ne fayda ya cevren olacak yada ahlaksız biri olacaksın iş bulmak icin bnde bunlar olmadıgı icin iş bulamıyorum

İSMET
İSMET - 4 yıl Önce

İŞ İÇİN 05415837373