İŞKUR Aracılığı İle Alınan GSB 3 Bin 243İşçi Personel Alımı Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Türkiye İş Kurumu tarafından başvuruları alınan Gençlik ve Spor Bakanlığı işçi alımı için başvurular tamamlandı ve artık adaylar sonuçların ne zaman açıklanacağını beklemekteler. Detayları sizlerle paylaşıyoruz.

İŞKUR Aracılığı İle Alınan GSB 3 Bin 243İşçi Personel Alımı Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Gençlik ve Spor Bakanlığı hafta başında yayımladığı ilan ile Türkiye genelinde 3 bin 243 kişilik kadro ile alım yapacağını belirtmişti. Başvurularına haftanın ilk günü başlayan ve 15 Şubat tarihi itibari ile bitiren binlerce aday şimdi başvuru sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak etmeye başladı. Bu bağlamda çok sayıda başvuru alan Gençlik ve Spor Bakanlığı ( GSB ) yapılan başvuruları inceleyecek ve sonuçları açıklayacak.

HANGİ NİTELİKLER DOĞRULTUSUNDA BAŞVURU ALINDI?

Adaylar başvurularını bazı nitelikleri yerine getirmek zorundaydılar ve başvuru koşullarını taşıyan adaylar başvuru yaptı. Buna göre adaylardan bazı pozisyonlar için KPSS şartı aranıyorken bazı pozisyonlar için ise kpss şartı aranmadı. Alımlar adayların mezuniyetine göre, İlköğretim, Lise, Ön Lisans ve Lisans düzeyinde yapıldı. Ön Lisans ve Lisans mezunu olan adaylar için Ön Lisans KPSSP93 ve Lisans KPSS3 puan türünden en az 60 puan olmak şartı arandı. İlköğretim ve Lise mezunları için ise KPSS şartı aranmadı.

HANGİ POZİSYONLARA BAŞVURU YAPILDI?

GSB toplamda 3 bin 243 kişilik boş kadro için alım ilanı yayımladı ancak bazı kadrolar için yani Ön Lisans ve Lisans mezunu olan kadrolar için adaylardan KPSS den en az 60 puan almış olmak şartı arayacak. Buna göre, Ön lisans Mezunu, Makine Teknikeri 31, Bilgisayar Donanım Teknolojisi teknikeri 22, Çim Alan tesisi ve Yönetimi teknikeri 6, Gençlik Lideri 404 kişi alacak. Lisans mezunu ise, 69 Muhasebeci ve 951 Gençlik Lideri olmak üzere toplamda 1483 personel alacak.

BAŞVURU SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Gençlik ve Spor Bakanlığı hafta başında yayımlamış olduğu ilana göre, başvuruları 11 Şubat ile 15 Şubat 2019 tarihleri arasında kabul etti. Adaylar başvurularını İŞKUR üzerinden gerçekleştirdiler. Buna göre İŞKUR yapılan başvuruları değerlendirerek Gençlik ve Spor Bakanlığına gönderecek ve çıkan nihai sonuçlara göre kura çekimi yapılacaktır. Kura çekimi tarihi yeri ve saati sonradan Gençlik ve Spor Bakanlığı resmi internet sitesinde ilan edilecektir. Kura çekiminde kadro syısının 4 katı kadar belirtilerek adaylara sözlü sınav yapılacak.

SONUÇLARDAN HABERDAR OLMA:

Başvuru sonuçları Gençlik ve Spor Bakanlığı resmi internet sitesinde yayımladığında anında haberdar olmak için İşin Olsa Mobil Uygulamasını indirerek bildirim yolu ile öğrenebilirsiniz. Ya da sosyal medya hesaplarımızı takip ederek sonuçlara ana sayfanızdan ulaşabilirsiniz.

İnstagram Hesabımız İçin Buraya Tıklayınız.

Facebook Grubumuz İçin Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2019, 11:05

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE