İçişleri Bakanlığına 1170 Memur Alımı Yapılmayacak!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu geçtiğimiz günlerde katılmış olduğu televizyon programında personel alım planlamasına ilişkin açıklamalar yapmıştı. Adaylar 1170 memur alımı yapılıp yapılmayacağını merakla sormaktalar.

İçişleri Bakanlığına 1170 Memur Alımı Yapılmayacak!

İçişleri Bakanlığına memur alımı yapılacak mı?

İçişleri bakanı Süleyman Soylu katılmış olduğu bir televizyon programında Bakanlık bünyesinde görevlendirilmek üzere bir çok kadrodaki alımlara ilişkin açıklamalar yapmıştı. Bakan Soylu'nun yaptığı açıklamalardan bir tanesi de 1170 memur alımı sürecine ilişkin açıklamalar oldu.

Yapılan açıklama; Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğüne daha önce başvuru süreci tamamlanan 1170 personel alımlarını kapsamakta. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğüne 1170 sözleşmeli memur alımı başvuruları 16/07/2018 tarihinde alınmaya başlandı ve 20/07/2018 tarihine kadar devam eden başvuruların ardından adaylar 25 Temmuz tarihinde başvuru sonuçlarını öğrendi. Lisans ve Önlisans mezunu, KPSS'den en az 60 puan almış olan ve 35 yaşını doldurmamış olan adayların başvuru yapabildiği alımlarda Lisans mezunu 81,91528 Önlisans mezunu 75,87 puan ile başvuru kabul edildi.

Adayların yakın bir zamanda göreve başlamaları için gerekli çalışmaların sona yaklaştığı açıklandı ve Bakan Süleyman Soylu katılmış olduğu televizyon programında Bin 170 nüfus memuru alıyoruz. Bugün yarın biter, bir ay içerisinde inşallah başlarlar. Bu önemli bir şey. Bütün hazırlıklarını yaptık." dedi. Yayımlanacak diğer Personel Alımı ilanlardan haberdar olmak için İşin Olsa Mobil Uygulaması ve facebook gurubumuz üzerinden bizleri takip ederek anında bildirim alarak takip edebilirsiniz.

İşin olsa mobil uygulaması

İŞİN OLSA

YORUM EKLE