İçişleri Bakanlığı 17 Bin Bekçi Alımı! Yeni İlan Seçimden Öncemi Yapılacak?

İçişleri Bakanlığına toplamda 17 bin bekçi alımı yapılacak. Bakan Süleyman SOYLU, adayları sevindiren açıklamanın ardından merakla alımların seçim öncesi bekçi alımı yapılıp yapılmayacağını merak etmekte. 6 Bin 500 bekçi alımına ilişkin son gelişmeler neler?

İçişleri Bakanlığı 17 Bin Bekçi Alımı! Yeni İlan Seçimden Öncemi Yapılacak?

İçişleri Bakanı Süleyman SOYLU, geçtiğimiz günlerde yaptığı bekçi alımı açıklamaları bekçi olmak isteyen adaylara umut oldu. 2018 yılında 17 bin bekçi alımı yapılacak. Bu alımlardan ilk ilanda 6 Bin 500 bekçi alımı ne zaman yapılacağı merakla beklenmekte. 

BEKÇİ ALIMLARI NE ZAMAN?

İçişleri Bakanlığına bağlı olarak görev yapan Mahalle Bekçileri alımlarının seçimden önce yapılmasını talep eden adayların bu taleplerini işin olsa ekibi olarak gündeme getirmekteyiz. İllere göre yapılan alımlar Devlet Personel Başkanlığının yayımlayacağı alım ilanları ile duyurulması bekleniyor. Bilindiği gibi İçişleri Bakanı Süleyman SOYLU katılmış olduğu etkinliklerde Mahalle ve Çarşı Bekçi istihdamının 2018 yılı için 10 Bin alım yapılması için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN'ın talimatı ile yapılacağını belirtildi. 2017 yılında yapılamayan alımlarıdan 7 Bini ile birlikte 17 bin kişinin iki ayrı bölümde duyurulacağı ve 6 Bin 500 kişinin ilk etapta alınacağı kesinleşti. Alımlara ilişkin yeni detayları ziyaretçilerimizde paylaşmaya devam edeceğiz.

BAŞVURU YAŞ ŞARTI;

Jandarma Genel Komutanlığına bağlı Bekçilerin, hangi ilde ne kadar alınacağı konusunda henüz bir açıklama yapılmadı. Adaylar başvurularda istenilen yaş şartlarının esnetilmesini istemekte. Bilindiği gibi daha önce 30 olan yaş şartı yeni düzenleme sonrası 31 olarak değiştirildi. Adaylar yeni düzenleme ile birlikte 35 yaşına çıkartılmasını beklemekteler. 

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2018, 23:00

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
İbrahim Tekin
İbrahim Tekin - 2 yıl Önce

Yaş tecrübedir. Yaş vatanı müdafaaya engel olmamalı. Sağlığı ve fiziki yeterliliği yerinde olan bütün adayların hakkı olması kanaatindeyim.

mehmet güneş
mehmet güneş - 2 yıl Önce

ben.baş vurmak istiyorum iş ariyorum erzurum karacoban ilçe yaşıyorum iş istiyorum carsizim iş bulamıyorum allah rizasi için yardimci olun bana

SADIK
SADIK - 2 yıl Önce

Yaş şartının esnetilmesini talep ediyorum 35 olmalı

Sadık
Sadık - 2 yıl Önce

Yaş şartı düzeltilsin gün alma olayı kalksın lütfen

Samet kaplan
Samet kaplan - 2 yıl Önce

Hangi belgeler isteniyor bilen varmı

Sadık
Sadık - 2 yıl Önce

Yaş düzetilsin lütfen gün alma olayı kaldırılsın

Yorgun
Yorgun - 2 yıl Önce

Bekçi alımlarına başvuru ne zaman alınacak ikamet şartı var mı acaba çok iş aradım ama iş yok kimse verdiği sözü tutmuyor işsizim bu işe ihtiyacım var

Izmir li
Izmir li - 2 yıl Önce

Izmir Valiliğin den yeni alim bekliyoruz

Mehmet
Mehmet @Izmir li - 2 yıl Önce

Sizce olur mu?