İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan Kadın PÖH Alımı Açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu polis memuru alımları ve kadın PÖH alımları için yaptığı son açıklama detaylarını aktarıyoruz. 2019 yılında 35 bin polis alımı yapılacak. Bu alımlardan kadın pöh alımı yapılacak mı?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan Kadın PÖH Alımı Açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu katılmış olduğu bir erkinlikte kadın PÖH alımı yapılacak mı sorusuna cevap verdi!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 2019 yılında 35 bin polis alımı yapılacağını müjdelemişti. 2019 yılına gelinmesiyle birlikte 24. dönem PMYO alımları ve PÖH alımlarına ne kadar kontenjan ayrılacağını kadın PÖH alımı yapılıp yapılmayacağını merakla sormaktalar. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bir panele katılarak burada katılımcıların sorularını cevaplandırdı.

2019'da KADIN PÖH ALIMI OLACAK MI?

Kadın ve erkek adaylar PÖH alımı yapılıp yapılmayacağını merakla sormaktalar. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu adayların merak ettiği soruya cevap verdi. Yapılan açıklamada polis memurları arasından özel harekata geçmek isteyenlere fırsat veriyoruz açıklamadı yaptı. "Şuan zannediyorum 23 bin 500 civarında bir polis özel harekatımız var. Bu rakam esas itibariyle bize yeterli bir rakam ancak şimdi arkadaşlarımız bir ihtiyaç analizi yapıyorlar. Bizim bir 10 bin civarında yeniden bir polis özel harekat alımı planlaması yapmamız  kadrolarımız açısından çok kolay değil” dedi.  İlk alımlarda kadın pöh alımı için kontenjan ayrılacağını aktardı. “ Ama sözüm var, ilk planlama yaptığımız zaman kızlarımızdan da alım yapacağız. Onun için bu uygun alımı yapacağımız zamana kadar polisliğe müracaat edip oradan özel harekata geçmek isteyenlere bir fırsat veriyoruz." dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Zeliş
Zeliş - 3 yıl Önce

İnşallah alımlar olur gece gündüz calısıyorum tek hayalim PÖH Olabilmek

SIRADAKİ HABER