HSK KPSS En Az 60 Puan İle 45 İşçi ve Kamu Personeli Alım İlanı Yayımlandı!

Hakim ve Savcılar Kurulu bünyesinde bulunan eksikliği karşılamak üzere yeni bir ilan yayımladı. Toplamda 45 kişilik boş kadro ile alım yapılacak. Haberimizin devamında sizlere başvuru şartları ve diğer detaylar hakkında bilgi veriyoruz.

HSK KPSS En Az 60 Puan İle 45 İşçi ve Kamu Personeli Alım İlanı Yayımlandı!

Devlet Personel Başkanlığı tarafından 15 Şubat 2019 tarihli yayımlanmış olan ilana göre Hakim ve Savcılar Kurulu işçi alımı gerçekleştirecek. Bu bağlamda ilan Devlet Personel Başkanlığı üzerinde yayımlandı ancak alım işlemleri ve başvuru işlemleri Türkiye İş Kurumu ( İŞKUR ) aracılığı ile yapılacaktır. Hakim ve Savcılar Kurulu bünyesindeki çalıştırmaküzere farklı pozisyonlarda Sürekli işçi alımı yapacak. Alımlar Ankara ili için yapılacaktır.

ADAYLARDAN HANGİ ŞARTLAR ARANACAK?

Hakim ve Savcılar Kurulu adaylardan, 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 4. maddesinin D bendine bulunan ve 4857 sayılı iş kanunu hükümleri çerçevesinde sürekli işçi alacak. Bu bağlamda, 657 Sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki 1, 4, 5, 6, 7 ve 8. maddelerindeki şartları taşımak, Ankara ilinde alım yapılacağı için adayların Ankara!'da ikamet etmeleri gerekmektedir.

Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, Kamu haklarından mahrum bulunmamış olmak, 2018 yılında ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Ön Lisans mezunları için KPSSP93 puan türünden en az 60 puan almış olmak, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak şartları aranacaktır.

HANGİ POZİSYONLARDA PERSONEL ALINACAK?

Hakim ve Savcılar Kurulu Temizlik Görevlisi, Peyzaj Bahçıvanı, Şoför (Yolcu Taşıma), Sıhhi Tesisatçı/Isıtma Ve Sıhhi Tesisatçı, Elektrikçi (Genel), Mobilyacı ve Bilgisayar Teknisyeni pozisyonlarında toplamda 45 kişilik boş kadro ile alım yapacak.

Atanma hakkı kazanan işçilere işe başlatıldığı yıl için günlük ücret;

BAŞVURULAR:

Söz konusu ilan henüz Devlet Personel Başkanlığı tarafından ilan edilmiş olup başvurular başlamamıştır. Adaylar başvurularına ilanın 18 Şubat 2019 tarihi itibari ile Türkiye İş Kurumu üzerinde yayımlandıktan sonra başlayacak olup adaylara başvuru için 5 günlük süre verilecektir. Adaylar başvurularını İŞKUR Ankara İl Müdürlüğüne şahsen veya www.iskur.gov.tr adresinden yapmaları gerekmektedir.

BAŞVURU İÇİN İSTENECEK BELGELER:

Adaylardan başvuru için, Öğrenim belgesi, Nüfus Cüzdanı fotokopisi, İş Talep Formu, Askerlik Durumunu gösterir belge, Adli sicil kaydı, Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formu ve sağlık açısından görevini yapmasına engel olabilecek bir durum olmadığını gösterir belge ile başvuru yapılacaktır.

KURA ÇEKİMİ YAPILACAK!

Başvurularını İŞKUR üzerinden yapmış olan adaylar için Kura çekimi yapılacak. Kura çekimi 05/03/2019 tarihinde saat 10.00’da Hâkimler ve Savcılar Kurulu konferans salonunda noter huzurunda yapılacaktır. Kura da adı geçen adaylar ve KPSS puan sırasına göre belirtilen adaylar sözlü sınava alınacak. Sözlü ve uygulama sınavına girmeye hak kazanan adayların listesi www.hsk.gov.tr adresi üzerinden duyurulacaktır.

İlan hakkında daha detaylı bilgi almak için Buraya Tıklayınız.

Ayrıca ilan İŞKUR üzerinden yayımlandığında ve başvurular başladığında haberdar olmak için İşin Olsa Mobil uygulamasını indirerek anında detaylardan haberdar olabilirsiniz.

iOS> Tıklayınız

Android> Tıklayınız

Instagram' da bizi takip etmek için tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2019, 11:51

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet
Ahmet - 2 yıl Önce

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM tarafından başta İktisadi ve İdari Bilimler, Siyasal Bilgiler, İktisat ve İşletme Fakültesi mezunu adaylar için gerçekleştirilen KPSS A Grubu Alan Bilgisi sınav sonuçları 29 Ağustos 2018 tarihinde açıklandı. Aradan 6 aylık bir zaman dilimi geçmesine ve diğer tüm mezun gruplarına ihtiyaç duydukları unvan ve sayılarda kadro müjdeleri verilmesine rağmen İİBF mezunları için henüz emeklerinin karşılığını alabilecekleri ciddi bir ilan gelmedi. lütfen bu konuyuda gündeme getirin