Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Kamu Personeli Alımı 2016

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı 763 kişilik kadro ile Açıktan Kamu Personeli Alımı gerçekleştirecek. Hangi kadrolarda alım olacak ? Başvurular ne zaman? Hangi şartlar aranacak ? Hepsi haberin devamında..

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Kamu Personeli Alımı 2016
Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Devlet personel Başkanlığı araçılığı ile 17 Ekim 2016 tarihli yapmış olduğu duyurusuna göre bünyesindeki memur personel ihtiyacını istihdam etmek üzere farklı pozisyonlarda ve farklı niteliklerde 763 Personel alacak. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı alacağı Kamu Personeli adaylarını Sözlü sınava tabii tutarak kadro işlemler,n, açıktan yapacaktır. Sözlü sınav 12 Aralık 2016 tarihi ile 06 Ocak 2017 tarihlerinde yapılacaktır. Sözlü sınava başvuruda bulunacak olan adaylar 2016 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSP3 puan türünden puana sahip olması gerekmektedir. Ayrıca alımlar Türkiye Genelindeki farklı bölgelerden yapılacaktır. 

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Hangi Pozisyonlarda Personel Alacak?
  • 50 Muayene Memuru,
  • 300 Muhafaza Memuru,
  • 200 Memur,
  • 20 Avukat,
  • 40 Memur ( Döner Sermaye ),
  • 50 Memur ( Merkez ),
  • 3 Programcı,
  • 50 Tüketici Hakem Heyeti Raportörü,
  • 50 Memur ( Ticaret İl Müdürlükleri ),
Olmak üzere toplamda 763 kişi alacak. Alımlar Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSP3 puan türüne göre yapılacaktır. 

Adaylarda Hangi Ortak Şartlar Aranıyor ?

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, 657 Sayılı Devlet memurları Kanunun 48. maddesindeki genel şartları taşıyan ve 2016 yılında ÖSYM tarafından düzenlenen Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSP^puan türünden en az 70 puan alan adaylar genel şartları taşımış olacaktır. Ayrıca her kadro için aranan farklı özel şartlar bulunmakta olup bu şartlara ve alım tablosuna ulaşmak için Buraya Tıklayarak İlanın Tam Metnine Ulaşabilirsiiz.

Başvurular Hangi Tarihler arasında ve nereye yapılacak ?

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı 763 Personel Alımı ilanına başvuruda bulunmak isteyen adaylar, 21 Ekim 2016 tarihi ile 31 Ekim 2016 tarihleri arasında başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular, (www.gtb.gov.tr) yer alan iş talep formunu elektronik ortamda doldurarak müracaat etmeleri, elektronik ortamda yapılan başvuruda adayların bilgilerini eksiksiz ve doğru olarak girmeleri gerekmektedir. Başvuru onaylandıktan sonra gerek aday tarafından gerekse Bakanlıkça herhangi bir değişiklik yapılması mümkün değildir.Posta ile veya diğer şekillerde yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE