Gelir İdaresi Başkanlığı 2020 Personel Alacak

Gelir İdaresi Başkanlığı yaptığı resmi açıklama ile lisans, ön lisans ve lise mezunu toplam 2020 kişiye istihdam sağlayacağı belirtildi.

Gelir İdaresi Başkanlığı 2020 Personel Alacak
Gelir İdaresi Başkanlığı, Kamu Personeli Seçme Sınavından alınan puanlara göre her sene yüzlerce istihdam sağlamaktadır. Bu sene 2000 binden fazla personel alınacağı belirtilmekteydi ancak söz konusu konu hakkında her hangi bir yazılı ya da sözlü açıklama olmadığı için Gelir İdaresi Başkanlığından konu hakkında açıklama bekliyorduk. Sonunda resmi bildiri yayınlandı ve yapılan açıklama ile lise, ön lisans ve lisans mezunu toplam 2020 kişiye istihdam sağlanacağı belirtildi üstelik kadrolarda verildi.

Hangi Kadrolar için Alımlar Yapılacak

Gelir İdaresi Başkanlığı yaptığı resmi açıklama ile 2020 personel alımının yapılacağını duyurdu peki hangi kadrolar için alım yapılacak ve alımlar ne zaman başlıyor.
Gelir Uzman Yardımcısı: 1250 (KPSS Lisans)
Avukat : 120 Kişi ( KPSS Lisans)
Koruma ve Güvenlik Görevlisi: 250 Kişi (KPSS Önlisans)
Şöför : 200 Kişi (KPSS Lise)
Hizmetli: 200 Kişi (KPSS Lise)

Yukarı da adı geçen söz konusu bütün kadrolara Gelir İdaresi Başkanlığı personel alımı yapacak. Alımlar Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinin düzenlediği Kamu Personeli Seçme Sınavından alınan puanlar ile yapılacak olup bildiride atamaların ne zaman başlayacağı belirtilmedi. Bunun yanı sıra aranan nitelikler konusunda bilgi verilmediği gibi personellerin çalışacağı pozisyonlara uygun bölümlerden mezun olması ve gerekli sertifikalara sahip olması gerekmektedir. Örneğin şoför olmak için adayın ehliyeti olması ve Güvenlik Görevlisi olmak için adayın eğitim almış olması gerekmektedir.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
guvenlık
guvenlık - 4 yıl Önce

arkadaslar bu alımlar kpss 75 ve uzerı alımlar ıcın geçerli gecen yılda aynı sekılde yapılmıstı. kpss acıklanınca en yuksek puana gore alım yapılıck tabıkıde en oncelık tanınan kısıler torpılı olanlardır. bizi umutlndırıyorlar işte

Cuma
Cuma - 4 yıl Önce

özel güvenlik ve koruma 2 yıllık ön lisans varken lise mezunu 5 6 ayda sertifika alan mahluklara heralde itibar edilmeyecek :D

Murat
Murat - 4 yıl Önce

Güvenlik görevlisinin on lisansı kalkmalı genellikle tecrübe yüksekliği lise mezunlarinda

nurcan aydın
nurcan aydın - 4 yıl Önce

ne zaman nasıl alım yapılacak. güvenlik görevlisi bayan alınacakmı yaş sınırı olacakmı

Abdullah
Abdullah - 4 yıl Önce

Basvurular nezaman yapiliyor

hakan
hakan - 4 yıl Önce

Özel güvenlik puanim 77 olurmu ki

Savaş uygur
Savaş uygur - 4 yıl Önce

Kpss 2014 de 63 aldım E sınıfı ehliyetim var işsizim başvurular ne zaman olacak

Ramazan
Ramazan - 4 yıl Önce

Önlisans ögg mezunuyum tecrübeyi biz okulda alıyoruz bombası hapı silahı konusmasını bilmeyen telsizi tutmasını bilmeyen torpille lisebitirmis sansa kadaresimdi benim hakkımı yiyor ne demek önlisans kalkmalı ya ayıp