Farklı Devlet Kurumları Memur Alımı ve Kamu Personeli Alımı Yapıyor! KPSS'li KPSS'siz

Devlet Personel Başkanlığının yayınlamış olduğu açıklamaya göre 18 farklı kamu kuruluşunda 851 sözleşmeli personelin alınacağı açıklandı. Şartları İşin Olsa haber ekibi olarak sizler için derleyerek, açıklıyoruz.

Farklı Devlet Kurumları Memur Alımı ve Kamu Personeli Alımı Yapıyor! KPSS'li KPSS'siz

Devlet Personel Başkanlığı ile birlikte personel alımı yapacak kamu kuruluşlarının aynı anda verdiği personel ilanına göre elektronik başvuruyla birlikte 851 sözleşmeli personel alınacağını ifade etti. Adaylar personel ilanı verilen kurumlara başvuru yaparak sözleşmeli olarak çalışmak istediklerini belirtti.

SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI YAPILACAK KURUMLAR

Devlet Personel Başkanlığı tarafından ve farklı kurumlardan yapılacak personel ilanlarını yayınlayan kurumlar şu şekildedir; "Gazi Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, Münster Başkonsolosluğu, Emniyet Genel Müdürlüğü, İstanbul Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü, Gaziosmanpaşa Üniversitesi, Adnan Menderes Üniversitesi, Karadeniz Teknik Üniversitesi, Nufüs ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, İçişleri Bakanlığı Bilgi İşlem Başkanlığı, Pretorya Büyükelçiliği" kurumlarından toplam 851 personel alımı yapılacaktır.

BAŞVURU ŞARTLARI

Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayımlanan ilanlar doğrultusunda kurumlar tarafından belirlenen genel şartlar şu şekildedir; " T.C vatandaşı olmak, kanunen reşit sayılmak, herhangi bir sağlık sorununun bulunmaması, vardiyalı ve takım çalışma sistemlerine ayak uydurabilmesi, yapıalcak olan güvenlik soruşturmalarını olumlu bulunması, adli sicil kaydının bulunmaması" adaylardan istenilen şartlardandır. Açıklanan genel başvuru şartalrının yanı sıra her personel ilanı için belirlenen özel şartlarda bulunmaktadır.

Özel ve ya genel şartları yerine getirmeyen adayların başvurularnın geçersiz sayılacağı açıklandı.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK

Başvuru yapmak isteyen adaylar, başvuru yapacak oldukları personel ilanı kurumunun resmi internet sitesine giderek, başvurularını gerçekleştirebilirler. 

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2018, 21:49

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Gamze yavuz murat yavuz
Gamze yavuz murat yavuz - 2 yıl Önce

Muhasebe bitirdiler

Faruk varol
Faruk varol - 2 yıl Önce

Bende