En Az Okur Yazar ve İlköğretim Mezunu KPSS Olmadan Personel Alımı

Türkiye İş Kurumu üzerinden kamu kurumlarına işçi ile personel alımları devam ediyor. Buna göre Sulama Birliğine yapılacak olan daimi ve geçici personel alımlarda en az okur yazar yada ilköğretim mezunu olmak yeterli olacak. Başvuru şartları ve başvuru detayları haberimizde..

En Az Okur Yazar ve İlköğretim Mezunu KPSS Olmadan Personel Alımı

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılan sulama sistemlerin işletilmesi ve kurulma amaçları gereği hizmet sunumu ile bu sistemlerden yararlanılması için kurulan birlik olan Sulama Birliği personel alımı ilanı açıkladı.

442 köy kanunu, 1580 kanun ile 5442 sayılı il idare kanunu kapsamında kurulan sulama birliğinde görevlendirilecek personeller alınacak. Türkiye İş Kurumu üzerinden açıklanan daimi ve geçici personel alım ilanına göre adayların eğitim düzeyinde en az okur yazar ve ilköğretim mezunu olması yeterli olacak.

İLKÖĞRETİM MEZUNU PERSONEL ALIMI;

İznik Sulama Birliğinde çiftçi mesleği için en az ilköğretim mezunu olmak istenilecek. Adayların başvurularda adli sicil kaydı belgesi, 2 yıl sulama sezonu mesleki deneyim olması ve bunu belgelemeleri, A2 sınıfı ehliyetin bulunması, çalışma saatlerinin idarece belgileneceği belirtildi. Diğer yandan ilan başvuru bitim tarihinden itibaren 5 gün içerisinde istenilen belgeleri teslim etmeleri gerekiyor. Adaylara asgari maaş verileceği belirtildi. 2019 yılında sezon 1 Mart ile 31 Ekim tarihine kadar devam edecek. İlan Numarası: 00004806041

Diğer alım ise Söke Sulama Birliğine yapılacak. Adayların ilan başvuru şartlarında en az okur yazar olmaları yeterli olacak. Beden işçisi kadrosundaki alımlarda başvurular işkur portalı üzerinden ya da il şube müdürlüklerinden yapılabilecek. Başvurularda adrese dayalı nüfus kayıt sistemi esas alınacak. Kura 30 Ocak tarihinde yapılacak. Adayların çalışma süresi 5 ay 29 gün olarak açıklandı. İlan no: 00004805352

İŞİN OLSA

YORUM EKLE
YORUMLAR
Makbule Erdoğan
Makbule Erdoğan - 3 yıl Önce

Adana için

SIRADAKİ HABER