En az 50 KPSS Puanı İle Birden çok Kamu Personeli Alınacak

Devlet Personel Başkanlığına bağlı olan kamu kurumları kendi resmi İnternet siteleri üzerinden yayınladıkları ilanlar ile birlikte KPSS şartı ile birçok personel elamanı alımı gerçekleştireceklerdir. Bizlerde sizler için bu haberleri derleyerek haberimize aktardık.

En az 50 KPSS Puanı İle  Birden çok Kamu Personeli Alınacak

Kamu kurumları hem kendi resmi sitelerinden hem de Devlet Personel Başkanlığı üzerinden yayınlamış oldukları ilanlar ile birlikte kurumların belirlemiş olduğu kontenjanlar ile birlikte kamu kurumları bünyesinde çalışabilme fırsatı sunmuştur. Personel alımlarında kurumların belirlemiş olduğu şartların en başında ve en önemlisi olarak KPSS puan şartı konulmaktadır. En az 50 puan olmak üzere 60, 65 ve 70 puan şartıyla alım yapabilecek pek çok kurum bulunmaktadır.

PERSONEL ALIMI YAPACAK KURUMLAR

KPSS şartına göre alım yapacak kamu kurumları şu şekildedir; " Devlet Hava Meydanları İşletmesi, Kamu Denetçiliği Kurumu, Emniyet Genel Müdürlüğü, Diyanet İşleri Başkanlığı, Kültür Bakanlığı, Hacettepe Üniversitesi, Gazi Üniversitei, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi, Aydın Adnan Menderes Üniversitesi, Karadeniz Teknik Üniversitesi ve Dicle Üniversitesi" KPSS puanlarıyla alım yapacakalrını açıkladılar.

PERSONEL ALIMI YAPILACAK ŞARTLAR

Devlet memurluğu için personel alımı yapılacak pozisyonlar için istenilen şartlar şu şekildedir; T.C. vatandaşı olmak, reşit olmak, öğrenim şartlarını taşımış olmak, askerlik ile iligili bir sorunu olmaması, akıl hastalığının bulunmaması, özel koşulları içerisinde giren KPSS şartını sağlıyor olmak, eğitim şartlarını sağlayarak kurumların talep ettiği özel koşulları da sağlamak.

PERSONEL ALIMI YAPILACAK KADROLAR

Birbirinden farklı kurumların personel alımı yapabileceği kadrolar şu şekildedir; sağlık personelleri, havacılık sektöründen sorumlu asistan, pilot adayları, büro görevlileri, ve çeşitli kadrolarda personel alımı yapılacağı açıklandı.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Abdulhakim GÜLER
Abdulhakim GÜLER - 1 yıl Önce

Müracaat nereden yapılacak?

Adem aşcı
Adem aşcı - 1 yıl Önce

Lise mezunuyum hangi kurum ve kuruluşları olursa olsun girmek istiyorum kpss puan 63 dür başvurular ne zamanbyapilacak