Emniyet Genel Müdürlüğü KPSS 65 Puan İle Personel Alımı Yapıyor! Lise Mezunu

Emniyet Genel Müdürlüğü yayımladığı ilana göre bünyesindeki personel eksikliğini karşılamak amaçlı personel alımı yapacağını belirtti. Alım kadrosu ve diğer nitelikler haberimizin devamında yer almaktadır.

Emniyet Genel Müdürlüğü KPSS 65 Puan İle Personel Alımı Yapıyor! Lise Mezunu

Emniyet Genel Müdürlüğü 23 Kasım 2017 tarihli yapmış olduğu duyurusuna göre, bünyesindeki personel eksikliğini karşılamak amaçlı personel alımı yapacağını belirtti. Yayımlanan ilana göre Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesine 15kişilik boş kadro ile aşçı alımı yapacak. Alımlar farklı illerde yapılacak olup başvuru yapacak adaylar başvuru şartlarını taşımak zorundadırlar. Ayrıca adaylardan en az lise mezunu olmaları ve KPSS den en az 65 puan almış olmak şartı aranacaktır.

HANGİ İLLERDE ALIM YAPILACAK?

 Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesine 15 kişilik kadrosu ile, 2 Bayburt POMEM, 1 Gümüşhane, 2 Bingöl, 2 Iğdır, 1 Erzurum, 2 Malatya POMEM, 2 Balıkesir ayvalık POMEM, 1 Samsun, Eskişehir POMEM ve 1 kırıkkale illerinde alım yapacaktır.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Emniyet Genel Müdürlüğü alım yapacağı aşçı kadrosu için adaylardan genel olarak, 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak, Sağlık yönetmeliğince belitilen şartları taşımak, Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak sözlü veya yazılı sınavdan başarılı olmak ve yapılacak Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek şartları aranacaktır. 

Bunun dışında adaylardan özel olarak 2016 yılında ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSP94 puan türünden en az 65 puan almış olmak ve Mesleki Teknik Eğitim veren Ortaöğretim Kurumlarının Yiyecek İçecek Hizmetleri alanında bulunan Aşçılık veya Mutfak dallarından birinden mezun olmak şartları aranmaktadır.

BAŞVURULAR NE ZAMAN YAPILACAK?

Başvuru yapacak adaylar, 11 Aralık 2017 tarihi ile 15 Aralık 2017 tarihleri arasında başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Buna göre başvurular, bulunduğunuz il Emniyet müdürlüğüne istenilen belgeler ile birlikte şahsen yapılacaktır. İlanın tam metni için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet
Ahmet - 2 yıl Önce

Düz lise mezunuyum ama aşçılıkda ustalık belgem var oluyormu

Ahmet
Ahmet - 2 yıl Önce

Düz lise mezunuyum ama aşçılıkda ustalık belgem var oluyormu

Esra
Esra - 2 yıl Önce

Antalyadan yapabiliyomuyuz basvuru acaba