EGM KPSS 50 Puan İle Personel Alımı Başvuruları Başladı!

Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde bulunan personel eksikliği için yaptığı ilanı güncelledi. Başvuru tarihleri değişti ve gün itibari ile başvurular başladı!

EGM KPSS 50 Puan İle Personel Alımı Başvuruları Başladı!
Emniyet Genel Müdürlüğü yapmış olduğu duyurusuna göre bünyesinde bulunan personel eksikliğini gidermek amaçlı farklı pozisyonlarda sözleşmeli olarak personel alımı yapacak. Adaylardan Kamu personeli Seçme Sınavı şartı aranacak olup adaylar en az KPSS 50 puan almış olması gerekmektedir. Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesine istihdam etmek için, 12 Bilgisayar Mühendisi ve 8 Elektrik Elektronik Mühendisi olmak üzere toplamda 20 kişilik boş kadro ile personel alacak. 

ADAYLARDAN KPSS 50 PUAN ŞARTI ARANACAK

Emniyet Genel Müdürlüğü alım yapacağı boş kadrolar için adaylardan 2016 yılında ÖSYM tarafından düzenlenmiş olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lisans Mezunları için KPSSP3 puan türünden en az 50 puan almış olmaları gerekmektedir. Adaylar KPSS puan sırasına göre kadro sayısının 5 katı kadar aday sınava tabii tutulacaktır. Sınav sözlü veya uyglamalı biçimde yapılacaktır. 

ARANAN GENEL ŞARTLAR:

Emniyet Genel Müdürlüğü KPSS puan şartı dışında her iki kadro içinde adaylardan, 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki belirtilen genel şartları taşımaları, Sağlık yönetmeliğince belirtilen şartları taşımak, yapılan güvenlik soruşturmasından ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, EGM tarafından yapılacak olan sözlü veya uygulamalı sınavdan başarılı olmak, Analitik düşünebilme yeteneğine sahip olmak ve esnek çalışma saatlerine uygun olmak şartları aranacaktır. Ayrıca bilgisayar Mühendisliği ve Elektrik ve Elektronik mühendisliği kadroları için adaylardan özel şartlar aranmaktadır. Bunlar şöyledir;

Bilgisayar Mühendisliği: Fakültelerin dört yıllık Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği veya Kontrol ve Bilgisayar Mühendisliği bölümü mezunu olmak.
Elektrik-Elektronik Mühendisliği: Fakültelerin dört yıllık ElektrikElektronik Mühendisliği veya Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümü mezunu olmak.

BAŞVURULAR BAŞLADI

Emniyet Genel Müdürlüğü alım yaptığı boş pozisyonlar için alım başvuruları başladı! Son başvurular 21 Nisan 2017 tarihine kadar sona erecektir. Başvurular, adayların bulundukları İl Emniyet Müdürlüğü Personel Şube Müdürlüğüne bizzat başvuracaklardır. İlanın tam metinleri için aşağıdaki bağlantıları kullanınız.

Bilgisayar Mühendisliği İlanı İçin Tıkla,
Elektrik Elelektorink Mühendisliği İlanı için tıkla.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE