DPB!de Yayımlandı! Türk Standartları KPSS 60 Puan İle Kamu Personeli Alıyor!

Devlet Personel Başkanlığı her geçen gün yeni bir ilan yayımlamaya devam ediyor. Yayımlanmış olan yeni ilana göre TSE bünyesindeki personel eksikliği için personel alacak. İşte detaylar.

DPB!de Yayımlandı! Türk Standartları KPSS 60 Puan İle Kamu Personeli Alıyor!

Yayımlanmış olan ilana göre Türk Standartları Enstitüsü bünyesindeki perosnel eksikliğini gidermek için farklı şehirlerden olmak üzere toplamda 15 kişilik boş kadro ile personel alımı yapacağını belirtti. Başvuru şartları belirtilmiş olup İşin Olsa ekibi olarak sizlere detaylı bilgiyi haberimizde sunuyoruz.

ADAYLARDAN ARANAN ŞARTLAR:

Türk Standartları Enstitüsü bünyesine toplamda 15 kişilik boş kadro ile Ön lisans Meunu Karuma ve Güvenlik Görevlisi alımı yapacak. Buna göre alımlar farklı 6 şehir için yapılacak olup adaylardan bu yönde, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Giriş sınavının yapılacağı yılın Ocak ayı itibari ile 35 yaşını doldurmamış olmak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmmak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlı ksorunu olmamak,

Herhangi bir arşiv araştırması bulunmamak, 2016 yılında ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSP93 puan türünden en az 60 puan almış olmak, Silahlı Özel Güvenlik Sertifikasına sahip olmak, Alım yapılacak illere göre yerleşilen illerde en az 5 yıl görev yapma şartını kabul etmiş olmak şartları aranmaktadır. Ayrıca adaylar sadece 1 şehir için başvuru yapabilecek olup, adayların son başvuru gününe kadar mezun olmuş olmaları gerekmektedir.

BAŞVURULAR:

Başvuru yapacak adaylar,  başvurularına 23 Ekim 2018 tarihi itibari ile başlayabilirler. Buna göre başvurular en geç 31 Ekim 2018 tarihine kadar yapılması gerekmektedir. Buna göre başvurular,  Enstitünün resmi internet sitesinin (//www.tse.org.tr) Duyurular kısmında bulunan başvuru sekmesinden başvurularını yapabilirsiniz. Ayrıca başvuru ekranına Özgeçmiş, Eğitim Sertifikası, fotoğraf ve mezuniyet belgeleri sisteme aktarılarak yapılacaktır. İlan hakkında daha detaylı bilgi almak için Buraya Tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2018, 01:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
Nur tugay
Nur tugay - 2 yıl Önce

35 yaş arası kadar alıyor napcaz yaşamımı kucuktsem

RAMAZAN YILMAZ
RAMAZAN YILMAZ @Nur tugay - 2 yıl Önce

BENDE DÜŞÜNÜYORUM

Yaşar cebe
Yaşar cebe - 2 yıl Önce

Neden son başvuru 35 yaş isterler anlamadım 36 ya girince emeklimi olunuyor

Saim gundogdu
Saim gundogdu - 2 yıl Önce

Seker fab 9 yil calistim cikarttilar koruma guvenlik inlisans mezunuyum kpss 72 puan yasim 42 ne yaparsan yap işsizlik kadrosundayim bizim yuzumuz hicmi gulmuyecek