DPB'de Yayımlandı! TCDD İŞKUR Aracılığı İle 91 Kamu Personeli Alıyor

Devlet Personel Başkanlığı tarafından yapılmış olan duyuruya göre Devlet Demir Yolları ( TCDD ) bünyesine 91 farklı pozisyon ile alım yapacağını belirtti. Başvuru şartları ve detayları değerli okurlarımıza paylaşıyoruz.

DPB'de Yayımlandı! TCDD İŞKUR Aracılığı İle 91 Kamu Personeli Alıyor

Yayımlanan ilanlara göre Devlet Demir Yolları ( TCDD ) bünyesindeki işçi personel eksikliğini karşılamak için farklı pozisyonlarda alım yapacağını belirtti. Bunun için 3 farklı ilan yayımlandı. Başvuru işlemleri ve diğer detaylar Türkiye İş Kurumu ( İŞKUR ) tarafından yapılacak. Ancak söz konusu ilan İŞKUR'da yayımlanmadan önce Devlet Personel Başkanlığı üzerinden duyurusu  yapıldı.

Yapılacan duyurya göre TCDD 14 Engelli işçi, 4 Eski Hükümlü İşçi olmak üzere 18 kişi alacak. TCDD Taşımacılık birimi ise 73 kişilik kadro ile Makinist işçisi alacak. Başvuru yapacak adaylar mutlaka beliritlen başvuru şartlarını taşımak zorundadırlar.

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Adayların söz konusu olnai lana başvuru yapabilmeleri için Trükiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak, Engelli pozisyonları için Engelli olduğuna dair belge ve diğer pozisyonlar için Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Eski hükümlü alımları için Eski hükümlü olduğunu gösteriir belgeye sahip olmak ve Makinis işçisi alımı için 2016 yılında ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından puan almış olmak, Tren Makinisti (Seviye 4)” Mesleki Yeterlilik Belgesi (11UY0035-4) sahip olmak, Askerliğni yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak şartları aranacaktır.

İLANLAR  NE ZAMAN YAYIMLANACAK?

Devlet Personel Başkanlığı tarafından yapılmış olan duyurulara göre, söz konusu ilanlar 14 Ağustos 2018 tarihinde Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımlanacak ve adaylar başvurularına ilanın yayımlandığı tarihten itibaren başlayabilecekler.

NASIL BAŞVURU YAPILACAK?

Adaylar başvurularına 14 Ağustos 2018 tarihinde başlayabilecekler ve adaylara başvuru için 10 günlük bir süreç verilecek. Buna göre başvurular en geç 23 Ağustos 2018 tarihine kadar yapılması gereklidir. Başvurular Türkiye İş Kurumu sitesi olan https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx adresi üzerinden ilan numaraları ile yapılacaktır. daha sonra İşin Olsa Ekibi olarak 14 Ağutos 2018 tarihinde ilan yayımlandığında ilan numaraları ile sizlere paylaşacağız.

BAŞVURU SONRASI NE YAPILACAK?

Başvurusunu İŞKUR a yapan adaylar İŞKUR tarafından TCDD ye iletilecek Nihai listede adı geçen adaylar İş Talep Bilgi Formunu eksiksiz olarak doldurarak belirtilen tarih aralığında ilgili TCDD müdürlüğüne teslim etmeleri gerekmektedir.

İlanlar hakkında daha detaylı bilgi almak isteyen adaylar aşağıda paylaşacğaımız bağlantılar üzerinden ilgili ilanların detaylarına ulaşabilecekler.

TCDD Engelli ve Eski Hükümlü Alım İlanı İçin Tıklayınız.

TCDD Taşımacılık 73 Makinist işçisi alım ilanı için Tıklayınız.

İLAN İŞKUR'DA YAYIMLANDIĞINDA HABERDAR OLMA:

ilgili TCDD İlanı Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımlandığında haberdar olmak ve ilan numaralarına ulaşmak için İşin Olsa Mobil Uygulamasını telefonunuza indirerek ilan numaralarından haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2018, 06:44
YORUM EKLE