Dışişleri Bakanlığın'da Görev Alacak KPSS'li KPSS'siz Personel Alımı

Devlet Personel Başkanlığı tarafından Dışişleri Bakanlığı bünyesine personel alımı yapılacağı açıklandı. Yayımlanan personel alım ilanını sizler için derleyerek haberimize sunduk.

Dışişleri Bakanlığın'da Görev Alacak KPSS'li KPSS'siz Personel Alımı

Dışişleri Bakanlığı bünyesine alınacak personel alımları için açıklanan bildiriye göre; " Meslek Memuru adayların, Cumhurbaşkanı Kararnamaesi çercevesinde Türk dış politikasına göre oluşturulmasına ve icra içerisinde görev alan yetki ve sorumluluk üstlenen kişi olarak göreve alınabileceği bu kişiler içinde detaylı bilginin www.mfa.gov.tr adresi üzerinden bilgi verildiği" belirtildi. Meslek Memuru adaylar için yapılacak olan giriş sınavı kapsamında toplamda 50 adayın kontenjan için belirlendiği açıklandı. Giriş sınavı atamalarını kazanan adayların müktesep maaş dereceleri de göz önünde bulundurarak kadrolama olarak 7 ila 9. derece olarak yapılacağı bildiridi. Adaylar için belirlenen sınav hem yazılı hem de sözlü şekilde olacaktır. Yazılı sınavdan sonra sözlü sınava tabi tutulacak adayların 9-10 Şubat tarihlerinde Ankara'da yapılacak olan sınava katılmaları gerektiği belirtildi.

ADAYLAR için BELİRLENEN BAŞVURU ŞARTLARI

Dışişleri Bakanlığı tarafından alınacak olan personel alımları için belirlenen başvuru şartları şu şekildedir; "T.C vatandaşı olmak, 35 yaşını doldurmamaış olmak, yurt dışında ya da yurt içinde okuduğuna dahil diploması olması,YDS puanına sahip olması, farklı kategorilerde girilecek olan Aday Meslek sınavı için yalnızca bir tercih yapılmalı" adaylardan istenilen şartlardandır. Sınava katılamya hak kazanan adayların listeleri www.mfa.gov.tr üzerinden duyurulacağı gibi sınava katılabilecek adayların olumlu sonuç bildirimi mail üzerinden de duyurulacaktır.

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2019, 14:21
YORUM EKLE