Dışişleri Bakanlığı Lise Mezunu KPSS Şartı Olmadan Memur Alımı Yapılacak

Dışişleri Bakanlığına eğitim seviyesinde lise mezunu memur alım yapılacağı açıklandı. Adayların KPSS şartı olmadan memur alım detaylarını, başvuru şartları haberimizde aktarıyoruz.

Dışişleri Bakanlığı Lise Mezunu KPSS Şartı Olmadan Memur Alımı Yapılacak

Dışişleri Bakanlığına bağlı Londra Büyükelçiliği'ne memur alım ilanı açıklandı. 

Adayların yaş ve eğitim seviyelerinde istenilen başvuru şartlarının neler olduğunu, başvuruda istenilen diğer şartları aktarıyoruz. Buna göre Londra Büyükelçiliğine memur alımı kadrosunda bir sözleşmeli sekreter istihdam edileceği duyuruldu. Adayların T.C. vatandaşı olmaları, kamu haklarından mahrum olmamaları, sınav tarihinden itibaren 41 yaşından gün almamış olmaları, eğitim seviyesinde en az lise mezunu olmaları, erkek adayların askerlik ile ilişiği bulunmaması, görev yapmaya engel sağlık engelinin bulunmaması, iyi derecede ingilizce ve türkçe biliyor olmaları, bilgisayar kullanabilmeleri ve daktilo kullanabilmeleri iyi derece de office programı kullanabilmeleri gerekmektedir. 

BAŞVURU TARİHLERİ;

Adaylar yazılı sınavına katılım için son başvuru tarihi olan 15 Şubat tarihine kadar başvuru yapabilecekler. Sınav Yunus Emre Kültür Merkezi Londra'da 2 Mart tarihinde yapılacak. Yazılı sınavda başarılı olan adaylar için 15 Mart tarihinde sözlü ve uygulaması sınav yapılacak. Sözlü sınavda genel kültür ve Türkiye Osmanlı coğrafyası, Osmanlı tarihi, İnkılap Tarihi konularından sorular sorulacak. 

Türk uyruklu sözleşmeli sekreter alım ilanında detaylara erişmek için başvuru kılavuzuna tıklayın

Diğer gelişmelerden ve personel alım ilanlarından anında haberdar olmak için işin olsa mobil uygulamasını indirebilirsiniz.

Instagram Hesabı

Facebook Grubu 

Android Uygulama 

İOS Uygulama 

İŞİN OLSA

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE