Dışişleri Bakanlığı En Az Lise Mezunu Personel ( Şoför ) Alım İlanı Yayımladı!

Dışişleri Bakanlığı yayımladığı ilana göre bünyesine En Az lise mezunu olmak şartı ile sözleşmeli olarak personel alımı yapacağını belirtti. İşte detaylar.

Dışişleri Bakanlığı En Az Lise Mezunu Personel ( Şoför ) Alım İlanı Yayımladı!

Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayımlanan ilana göre, Dışişleri Bakanlığı bünyesindeki personel eksikliğini karşılamak amaçlı sözleşmeli olarak personel alımı yapacağını belirtti. Buna göre Dışişleri Bakanlığı bünyesine, Fiziki Destek personeli pozisyonunda 10 kişilik boş kadro ile Şoför alımı yapacak. Adaylar başvuru yapabilmeleri için en az lise mezunu olmak zorunda ve bu yönde Kamu Personeli Seçme Sınavından puan almış olmak zorundadır.

HANGİ ŞARTLAR ARANACAK?

Dışişleri Bakanlığı alım yapacağı şoför kadrosu için adaylardan, 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak, En az lise veya dengi okul mezunu olmak, 2016 yılında ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSB gurubundan KPSSP94 puan türünden puan almış olmak, SOn başvuru tarihi itibari ile 35 yaşından gün almamış olmak, En az 3 yıllık D Sınıfı Sürücü belgesine sahip olmak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamamk, Herhangi bir kamu kurumundan sözleşmeli olarak çalışmıyor olmak, yapılacak arşiv ve güvenlik soruşturmasından olumlu sonuç almak şartları aranacak olup adayların başvuru tarihleri içerisind ebaşvuru yapmaları gerekmektedir.

BAŞVURULAR NE ZAMAN NASIL YAPILACAK?

Başvurular 2018 yılında başlayacak olup buna göre 02 Ocak 2018 tarihi ile 12 Ocak 2018 tarihleri arasında iadeli taahhütlü posta veya kargo yoluyla T.C. Dışişleri Bakanlığı, İnsan Kaynakları Dairesi Başkanlığı Merkez Personeli Şubesi Dr. Sadık Ahmet Caddesi, No: 8 06100 Balgat – Ankara adresine yapılacaktır. İlanın tam metni için Buraya Tıklayınız.

YORUM EKLE
YORUMLAR
alp
alp - 3 yıl Önce

kaç puanla kapatır tahmini olan var mı?

Serhat
Serhat - 3 yıl Önce

Arkadaşlar sonuç ne zaman aciklanir bilginiz var mi

Erdem celik
Erdem celik - 3 yıl Önce

Sinava girmedim diye faydalanamayacakmiyim

hulk
hulk - 3 yıl Önce

kpss den puan almış olmak lazım diyor.en az kaç olması lazım

alp
alp - 3 yıl Önce

sigorta şartı varmış..:(

vedat
vedat - 3 yıl Önce

b sınıfı değilmiydi şartta ne ara d sınıfı oldu

Hakan
Hakan - 3 yıl Önce

Notere gidip toplamda 84 tl diploma ve ehliyet tastigine veriyosunuz acaba kac puanla kapatir ve fiziki destek personeli ne demek

Hakan il
Hakan il - 3 yıl Önce

Ben basvuru yaptim kpps puani 70 olurmu ya