Dışişleri Bakanlığı 60 Memur Alımı Sözlü Sınavı Duyurusu Yayımlandı

Dışişleri Bakanlığının 60 memur alımı için yazılı sınavı yapılmıştı. Sözlü sınavın ne zaman yapılacağı merak edilirken sonunda duyuru yayımlandı.

Dışişleri Bakanlığı 60 Memur Alımı Sözlü Sınavı Duyurusu Yayımlandı
Dişleri Bakanlığı kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere çok sayıda personel alımı gerçekleştirmektedir. Alım ilanları Dışişleri Bakanlığı tarafından hazırlanan ilanlar Devlet Personel Başkanlığı aracılığı ile kamuoyuna duyurulmaktadır.

Geçtiğimiz günlerde yayımlanan ilan ile Dışişleri Bakanlığının kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere 60 memur alımı yapacağı duyurulmuş ve adayların yazılı ile sözlü sınavlara tabii tutulacağı belirtilmişti. Yazılı sınavı 4 Mart 2017 - 5 Mart 2017 tarihlerinde yapıldı ve beklenen sözlü sınavı duyurusu kamuoyuna duyuruldu.

SÖZLÜ SINAVI DUYURUSU

Dışişleri Bakanlığı aracılığı ile yapılan duyuru da sözlü sınav hakkında detaylar verildiği gibi yine bu alıma ilişkin tarihlerde belirtildi. Buna göre Dışişleri Bakanlığı 60 memur alımı sözlü sınavı 17 Nisan 2017 - 24 Nisan 2017 tarihleri arasında yapılacak.

Sınavlar sabah ve öğleden sonra olmak üzere iki seri halinde yapılacak ve sabah sınavı 09.30 - 13.30 arası yapılacak iken öğlen sınavlar ise 14.30 - 18.30 arası yapılacaktır.

10 NİSAN TARİHİNDE BAŞVURU YAPILACAK

Dışişleri Bakanlığının alım yapacağı 60 memur kadrosu için sözlü sınavlar 17 Nisan 2017 - 24 Nisan 2017 arasında yapılacak ve adayların sözlü sınavına katılabilmesi için gerekli belgelerine elde ederek 10 Nisan 2017 Dışişleri Bakanlığı Balgat Merkez Binasına teslim etmesi gerekmektedir. Sözlü sınav için müracaat etmeyen adaylar başvuru yapamayacaktır. Sözlü sınavı hakkında yapılan duyuruyu incelemek için aşağıda ki linki takip edebilirsiniz.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE