Dicle Üniversitesi Sözleşmeli Personel Alımı Yapıyor

Dicle Üniversitesi KPSS ile toplamda 8 adet personel alımı yapacağını duyurdu. Alımlarla ilgili gelişmeler ve alım kadrolarının detayları haberimzidedir.

Dicle Üniversitesi Sözleşmeli Personel Alımı Yapıyor

2019 sonuna yaklaşırken KPSS ile alım yapan devlet kurum ve kuruluşları da alımlarını sözleşmeli personel olarak gerçekleştirmeye başladı. Yeni yayınlanan ilanda alım yapacak olan kurumlardan biri de Dicle Üniversitesi olup, üniversite bünyesinde istihdam edilmek üzere 8 sözleşmeli personel alınacağı açıklanmıştır. Bu alımda adaylar KPSS B grubu puanına göre alınacak olup alımın yapılacağı pozisyonlar ise androlog, embriyolog, eczacı he hemşire pozisyonlarına yöneliktir. Toplamda 8 personel alınacak olup ilgili pozisyonlar için adayların sağlaması gereken birtakım şartlar bulunmaktadır.

Başvuru Şartları ve Detaylar

Dicle Üniversitesi bünyesinde görevlendirilecek olan 1 androlog, 1 embriolog, 1 eczacı ve 5 hemşire meslek grubunun sağlaması gereken temel memur alım şartları bulunmaktadır. Bunlar Türk vatandaşı olmak, kamu haklarından yoksun olmamak ve 657 sayılı kanun gereklerini taşımak şeklindedir. Adayların sağlaması gereken şartlar arasında androlog için lisans mezunu olmak, androloji konusunda 3 yıl tecrübeye sahip olmak, embriyolog için lisans mezunu olmak, yardımcı üreme alanında sertifikaya sahip olmak ve tüp bebek merkezinde 3 yıl deneyimi olmak şartı istenmektedir.

Eczacılık için ilgili lisans bölümünden mezun olmak, hemşirelik için hemşirelik lisans mezunu olmak ve 2018 KPSS’den en az 75 puan almış olmak şartlarıdır.

İlgili ilana başvuru yapmak isteyen adayların üniversitenin resmi sitesinde yer alan ilanda istenen beleğeler ile Dicle Üniversitesi Personel Daire Başkanlığına şahsen başvuru yapmaları gerekmekte olup diğer yöntemler ile başvurular geçersiz sayılacaktır.

YORUM EKLE