Devlet Su İşleri Personel Alımı Yapacak

Türkiye İş Bulma Kurumundan yayınlanan bildiri ile Devlet Su İşleri Kurumunun kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere personel alımı gerçekleştireceği duyuruldu.

Devlet Su İşleri Personel Alımı Yapacak
Devlet Su İşleri Kurumu her sene Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinin düzenlediği Kamu Personeli Seçme Sınavından alınan puanlar ile kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere memur alımı yapmaktadır. Bunun haricinde yine aynı kurum yıl içerisinde sözleşmeli ya da daimi statüsünde istihdam etmek üzere personel alımı gerçekleştirmektedir. Türkiye İş Bulma Kurumunun anlaşması ile DSİ eski hükümlü personel alımı da yapmaya başladı. Her ne kadar eski hükümlü personel alımları çok fazla olmasa da uygun pozisyonlar bulunduğunda İŞKUR ile Kamu Kurumları anlaşma yapmakta olup bu anlaşmanın sonucu ile ilgili kadroya eski hükümlü adayların yerleştirilmesi yapılmaktadır. Türkiye İş Bulma Kurumundan yayınlanan yeni bildiri ile Devlet Su İşlerinin kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere eski hüküm yemiş personel alımı yapacağını duyurdu.

Alım Yapılacak İl ve Personel Sayısı

Eski hüküm yemiş personeller Van Çalışma ve İş Kurumu Genel Müdürlüğü için alınacak. Personel alımı sayısı ise bir olarak duyuruldu. Başvuru yapacak olan adayların Kamu Personeli Seçme Sınavına girmiş olması ve en az 1 puan almış olması gerekmektedir. Adayların 94 doğumlu olması yani KPSS94 puan sahibi olması isteniyor. Alınacak olan personelin Ekskavatör(Kazıma Ve Yükleme) Operatörü pozisyonunda çalışacağı belirtilmiş olup her hangi bir deneyim şartı ve eğitim şartı aranmıyor. Fakat adayın mutlaka pozisyonda çalışmaya uygun olması için ilgili kadroya uygun bir kurstan bilgileri öğrenmiş olması gerekmektedir. Başvurular için aşağıda ki linki kullanabilir ya da en yakın İŞKUR müracaat merkezini ziyaret edebilirsiniz.

//www.iskur.gov.tr/

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
hüseyin
hüseyin - 4 yıl Önce

Zihniyete bak arkadaş hangi bi insan 22 yasinda ekskavatör oparatoru oluyo bide tecrube istemiyo mussss