Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü 518 Sözleşmeli Personel Alım İlanı Yayımladı!

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü son dakika duyurusu ile bünyesine 518 kişilik boş kadrosu ile sözleşmeli olarak personel alımı yapacağını belirtti.

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü 518 Sözleşmeli Personel Alım İlanı Yayımladı!

Devlet Personel Başkanlığı tarafından 15 Eylül 2017 tarihli yapılmış olan duyuruya göre, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü bünyesinde bulunan personel eksikliğini gidermek amaçlı farklı pozisyonlarda ve tüm Türkiye genelide toplamda 518 kişilik boş kadro ile sözleşmeli personel alımı yapacağını belirtti. Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü alım yapacak olduğu kadrolar için  yazılı veya sözlü sınav yapılmaksızın 2016 yılında ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından B Grubu puan sırasına göre alım gerçekleltirecek. 

ALIM YAPILACAK KADROLAR NELERDİR:

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü alımını tüm Türkiye genelindeki illerde yapacak. Toplamda 518 kişilik kadro ile, 13 Elektrik Elektronik Mühendisi, 35 Harita, Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisi, 12 Jeoloji veya Hidrojeoloji Mühendisi, 1 Çevre Mühendisi, 4 Maden Mühendisi, 9 Meteroloji Mühendisi, 200 Ziraat Mühendsi, 21 Biyosistem Mühendisi, 1 Kimya Mühendisi, 34 Makina Mühendisi, 1 Bilgisayar ve Yazılım Mühendisi, 2 Matematik Mühendisi, 1 Fizik Mühendisi, 101 İnşaat Mühendisi, 6 Biyolog, 3 Tekniker, Lisans Mezunu 40 Büro personeli, ortaöğretim veya Önlisans mezunu 34 Büro Personeli olmak üzere toplamda 518 sözleşmeli personel alıyor.

ADAYLARDAN ARANAN ŞARTLAR:

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü alım yapacağı kadrolar için adaylardan genel olarak, Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak, en az lise mezunu olmak şartı ile Önlisans ve lisans mezunu olmak, 2016 yılında ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lise için KPSSP94, Önlisans için KPSSP93 ve Lisans için KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmaları, kamu haklarından mahrum bulunmamak, başvuru yapılacak kadro için öğrenim şartlarını taşımak, herhangi bir ceza hükümlülüğü bulunmamak, tüm Türkiye genelinde görevini yapmasına engel olabilecek bir durum olmamak ve yapılacak olan güvenlik soruşturmasından olumlu sonuç alabilmek şartları aranmaktadır.

BAŞVURULAR:

Başvuru yapacak adaylar, 29 Eylül 2017 tarihi ile 08 Ekim 2017 tarihleri arasında başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular 09:00 itibari ile başlayacak olup en geç 24:00 a kadar elektronik ortamda yapılması gerekmektedir.Buna göre başvurular sadece personelalimi.dsi.gov.tr adresinden yapılacaktır. İlan hakkında daha detaylı bilgi almak için hangi kadro için nerede alım yapılacağıan bakmak için Buraya Tıklayarak ilanın tam metnini açabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2017, 23:40

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Lorred
Lorred - 2 yıl Önce

Ben 29 yaşında edebiat mezunuyum askerliğimi yaptım okurken çalıştığım için kpss puanım 56 evlenemiyorum çünkü isim yok üç yıldır nişanlıym devletin benim gibi olanlara yardımlarını bekliyorum

cagdas
cagdas - 2 yıl Önce

sınav sartsız diyorsunuz birsürü kpss puanı istiyor

Zeynep
Zeynep - 2 yıl Önce

25 yasında önlisans mezunu bayanım ne KPSS puanını biraz düşürseniz ne olurdu.bu alımada başvuru yapamayacağım :(

ali
ali @Zeynep - 2 yıl Önce

Düşürseler ne olacak biz ne puanlarla başvuru yapıyoruz sıralamaya dahi giremiyoruz sen başvuru yapsan ne olacak. Ama umut fakirin ekmeği değil mi? Başvuru yapmak çözüm değil!

Mehmet
Mehmet - 2 yıl Önce

Sart kpssye girmiş olmak olsa guzel olur

TMAA
TMAA - 2 yıl Önce

KPSS'siz mi :) yalanınız bata

ayse
ayse - 2 yıl Önce

hangi illerde alım olacak acaba

celil
celil - 2 yıl Önce

Hem sözleşmeli hem 70puan şartı istiyor,önceden 70le memur olarak ataniliyormuş şimdi 70le sözleşmeli alıyorlar,4yıllık mezunum hem çalışıp hem okudum kpss ye çalışamadim 61puanım var,askerlikle ilgili de birşey yazmamışlar??

Ceyda
Ceyda - 2 yıl Önce

Sınavsız derken