Devlet Hava Meydanları İşletmesi 120 Personel Alımına Başvurular İçin Son Günler

Devlet Hava Meydanları İşletmesine Türkiye genelindeki Havalimanlarına çok sayıda stajyer ve asistan personel alımı yapılacak. Başvurular için son günler. Başvuru şartları ve detayları haberimizde..

Devlet Hava Meydanları İşletmesi 120 Personel Alımına Başvurular İçin Son Günler

Devlet Hava Meydanları İşletmesi DHMİ açıkladığı personel alım ilanına göre asistan ve stajyer trafik kontrolörleri alımı yapılacak.

DHMİ, Türkiye genelinde Havalimanı Müdürlüklerinde görevlendirilmek üzere 120 kişi stajyer e asistan hava trafik kontrolörü alımı yapılacak. Taşra teşkilatında görevlendirilecek olan hava trafik kontrolörü personellerin Kpss puan türlerinden en az 70 puan almış olmaları istenilmektedir. Buna göre Adaylardan seçme sınavına tabi tutulacaklar. Başvurularda aranan şartlar ise şöyle;

BAŞVURU ŞARTLARI;

T.C. vatandaşı olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, kamu haklarından mahrum olmamak, askerlik ile ilişiği bulunmamak, güvenlik soruşturmasından olumlu olarak geçmek, KPSS puan türlerinden en az 70 almak şartları aranmaktadır. Stajyer alımlarında ve asistan alımlarında özel şartları taşımak gerekmektedir.

BAŞVURULAR ;

Başvurular 20.09.2018 ile 19.10.2018 tarihleri arasında yapılacaktır. Başvuru için //isbasvuru.dhmi.gov.tr adresi üzerinden istenilen evrakların yüklenmesi gerekmektedir. Şahsen başvuru kabul edilmeyecektir.

Sınava girmeye hak kazanan adaylar için 30 Ekim ile 5 Aralık tarihleri arasında seçme veya yazılı sınav yapılacaktır. Sınava çağırılacak adaylar daha sonra duyurulacak ve DHMİ resmi internet sitesi üzerinden adaylar bilgilendirilecek. Bilgisayar destekli seçme sınavında en az 70 puan almak gerekli olacak. Kazanan adaylar asıl ve yedek olmak üzere belirlenecek.

İlan detayları için tıklayın

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2018, 11:01

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE