Devlet Hava Meydanları DHMİ, 3 Bin 619 Özel Güvenlik Personeli İstihdam Edecek!

Devlet Hava Meydanları İşletmesine Türkiye genelinde 3 Bin 619 personel alımı yapılacak. Adaylar için süreç 19 Şubat tarihinden sonra ihale ile belli olacak. DHMİ özel güvenlik personeli alımı için başvuru tarihi detayları belli olduğunda aktaracağız. Hangi kadroda alımlar yapılacak? İşte detaylar..

Devlet Hava Meydanları DHMİ, 3 Bin 619 Özel Güvenlik Personeli İstihdam Edecek!

Devlet Hava Meydanları İşletmesine özel güvenlik görevlisi personel alımları yapılacak.

Türkiye genelinde Hava limanlarının güvenlik birimlerinde görevlendirilecek olan personeller için 4734 sayılı kanuna göre hizmet alımı yapılması planlandı. Buna göre Devlet Hava Meydanları İşletmesi tarafından yapılacak olan personel istihdamı için hangi kadrolarda alımlar yapılacak ve başvuru şartları, görev yapacaklar iller belli oldu. Alımlar için DHMİ'ye başvuru alınmayacak.  Alımların 1 Nisan 2019 ile 31 Aralık 2021 tarihleri arasında ypaılacağı belirtildi.

DETAYLAR;

Adayların T.C. vatandaşı olmaları, yaş olarak en az 18 yaşını tamamlamış olmaları, eğitim düzeyinde en az lise mezunu olmaları, görevini sürdürmeye engel herhangi bir sağlık sorununun bulunmaması, kamu haklarından mahrum olmamak, adayların özel güvenlik için 5188 sayılı kanuna göre eğitimlerini tamamlamış olmaları, kamu haklarından mahrum olmamaları, fiziki şartları taşımaları, boy ile kilo orantısın olması, kasten işlenmiş suçlardan mahkum olmamak, özel güvenlik statüsünde görev almak için gerekli olan diğer özel şartları taşımaları istenilecek.

Hangii kadrolarda alım yapılacağı da belli oldu buna göre özel güvenlik görevlisi kadrosunda 6 bin 388, vardiya sorumlusu olarak 184, proje sorumlu olarak ise 47 personel istihdam edilecek.

Hangi havalimalarında personel istihdamı yapılacağı belli oldu. Buna göre 41 ilde görevlendirilecek olan personeller, Atatürk Havalimanı 221, Şanlıurfa GAP Havalimanı ve Eski Şanlıurfa Havalimanı ile Korçik SSR Radar İstasyonu 180, Trabzon Havalimanı ve Akçaabat Üzümlü Radar İstasyonu 168, Diyarbakır Havalimanı 148, Ordu Giresun Havalimanı 128, Gaziantep Havalimanı 124, Adana Havalimanı ve Bahçe Akçadağ Radar İstasyonu 110 olarak açıklandı. Diğer hava Limalarındaki personel sayıları;

Gelişmelerden anında haberdar olmak için;

Instagram Hesabı

Facebook Grubu 

Android Uygulama 

İOS Uygulama 

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2019, 12:23

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
DHMİ
DHMİ - 2 yıl Önce

Siz başvurunuzu yapın ama umutlanmayın derim nedenine gelirsek DHMİ Türkiye genelindeki özel güv. Şirketleri ile olan anlaşmaların süresi bitti eski personelin çıkışlarını yapıp yeni personel almış gibi yapıp yalandan işsizlik oranlarını düşürmek için yapılan bir yaygara başka bişey değil. Ama denemek güzeldir isteyen başvurabilir.

YALÇIN TARAKÇI
YALÇIN TARAKÇI - 2 yıl Önce

Hergün yazıyorum ama bu site yayınlamıyor.! Ben 16 yıllık dhmi personeliyim ve açık açıl söylüyorum, yeni personel alımı yok.. Olan şey özel güvenlik şirketinin ihalesi, personel halihazırda zaten çalışıyor, sadece maaş aldıkları şirket değişecek..

Ömer kar
Ömer kar - 2 yıl Önce

Ben Muş havalimanına başvuruda bulunmak istiyorum nasıl başvuru yapabiliriz

Ömer kar
Ömer kar - 2 yıl Önce

Nasıl başvuru yapabiliriz

Ömer kar
Ömer kar - 2 yıl Önce

Başvuru nasıl