Devlet Hava Meydanları 26 Asistan Hava Trafik Kontrolörü Alımı

Devlet Personel Başkanlığı sitesinde personel alım duyuruları yapılmaya devam ediliyor. Yapılan duyuruya göre Devlet Hava Meydanları 26 Asistan Hava Trafik Kontrolörü Alımı yapacak.

Devlet Hava Meydanları 26 Asistan Hava Trafik Kontrolörü Alımı
Devlet Hava Meydanları 22 Mayıs 2017 tarihli yapmış olduğu duyurusuna göre bünyesinde bulunan personel eksikliğini karşılamak amaçlı 26 kişilik kadro ile Asistan Hava Trafik Kontrolörü alacak. Adayların başvuru yapabilmeleri için 2016 yılında ÖSYM tarafından yapılmış olan kamu Personeli Seçme Sınavından puan almış olmaları ve Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğünün aradığı şartlara uygun aday olması gerekmektedir. Başvurular başlamış olup adaylar başvurularını en geç 09 Haziran 2017 tarihine kadar yapmaları gereklidir.

ARANAN ŞARTLAR:

Devlet Hava Meydanları alım yapacağı 26 kişilik kadro ile Asistan Hava Trafik Kontrolörü adaylarından, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, dört yıllık fakülte veya dört yıllık yüksek okul mezunu olmak, 2016 yılında ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSP3 puan türünden en az 70 ve üzeri puan almış olmak, Geçerli bir hava trafik kontrolör lisansına sahip olmak, (Bknz.): “SHY 65-01 Hava Trafik Kontrolör Hizmetleri Personeli Lisans Değerlendirme Yönetmeliği”, ICÂO ANNEX'l kriterlerine uygun "Hava Trafik Kontrolörü olur" ibareli sağlık raporu almak, ( aranan şartlar www.dhmi.gov.tr adresinde yer alan Hava Trafik Kontrol Hizmetleri Personeli Lisans ve Derecelendirme Yönetmeliği'nde yazılı bulunmaktadır.), Hava/yer ve yer/yer sesli iletişiminde Türkçe ve İngilizce dillerinde, yanlış anlamalara ve aksamalara yol açabilecek belirgin bir aksan veya lehçe, dilde pelteklik, gizli kekemelik ve aşırı heyecan sahibi olmamak, yapılacak olan Güvenlik Soruşturmasında ve arşiv araştırmasında olumlu sonuç alabilmek, herhangi bir ceza hükümlülüğü bulunmamak şartları aranmaktadır.

BAŞVRULAR: 

Başvuruda bulunacak olan adaylar, 22 Mayıs 2017 tarihi ile 09 Haziran 2017 tarihleri arasında başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular, DHMİ Genel Müdürlüğü İnsan Kaynakları Dairesi Başkanlığında olacak şekilde şahsen veya posta yoluyla başvuracaklardır. Postadaki gecikmelerden dolayı kuruluşumuz sorumlu olmayacaktır. Son başvuru tarihi saat 17.30’dan sonra Kuruluşumuza intikal eden başvurular kabul edilmeyecektir. İlanın Tam Metni İçin Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE