Danıştay KPSS 60 Puan İle Personel Alımı Başvuruları Başladı!

Danıştay Başkanlığı bünyesindeki personel eksikliğini tamamlamak amaçlı farklı kadrolarda bünyesine sözleşmeli olarak personel alımı gerçekleştirecek. Başvurular başladı. İşte detaylar.

Danıştay KPSS 60 Puan İle Personel Alımı Başvuruları Başladı!

Danıştay Başkanlığı bünyesinde bulunan personel eksikliği için farklı pozisyonlarda personel alımı yapacağını belirtti. Danıştay Başkanlığı personel alım duyurusunu 13 Ekim 2017 tarihinde yapmıştı. Duyuruya göre personel alım başvuruları 23 Ekim 2017 tarihi itibari ile başladı. Danıştay Başkanlığı alım yapacağı kadro için adaylara ayrıca Sözlü ve Yazılı olarak sınav uygulayacak ve adayların başvuru şartlarını taşımaları durumunda sınava katılabileceklerdir.

ADAYLARDAN HANGİ ŞARTLAR ARANACAK?

Danıştay Başkanlığı bünyesine sözleşmeli olarak Destek personeli alacak ve bu kadrolar için adaylardan, Sınavın yapılacağı yılında ocak ayı itibari ile henüz 35 yaşını doldurmamış olmak, 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşıyor olmak, 2016 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından en az 60 puan almış olmak, Lise Mezunu, önlisans Mezunu veya Lisans mezunu olmak, KPSS'den Lise mezunları için KPSSP94, Önlisans mezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSP3 puan türünden puan almış olmak ve Danıştay Başkanlığı tarafından yapılacak Güvenlik ve Arşiv Araştırmasından olumlu sonuç alabilmek şartları aranacaktır.

HANGİ KADROLARDA KAÇ KİŞİ ALINACAK?

Danıştay Başkanlığı bünyesine toplamda 17 kişilik kadro ile Sözleşmeli olarak Destek Personeli alımı yapacağını belirtti. Alım yapılacak kadrolar için adaylara 2.104,99 TL maaş ödenecektir. Buna göre Danıştay Başkanlığı bünyesine Aşçı, Garson ve Bahçıvan kadrolarında alım yapacak. 

Bu kadrolara başvuru yapacak adaylar genel nitelikler dışında özel şartlarıda taşımaları gerekmektedir. Adaylardan aranan Özel şartlara aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz. Başvuru yapan adaylar Danıştay Başkanlığı resmi internet sayfasıdan yapılacak olan duyuru ile Sınavın ne zaman ve nerede yapılacağıan dair duyuru yapılacktır. Uygulamalı sınavdan başarılı olan adaylar ise Sözlü sınava çağırılacaktır.

BAŞVURULAR BAŞLADI:

Danıştay Başkanlığı personel alım başvuruları gün itibari ile başladı. yani başvurular 23 Ekim 2017 tarihi saat 09 itibari ile başladı ve buna göre en geç 27 Ekim 2017 saat 17:00 a kadar yapılması gerekmektedir. 

Adaylar, Danıştay Başkanlığının internet sitesi olan //www.danistay.gov.tr ‘den temin edilecek başvuru formunu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurduktan sonra imzalı ve fotoğraflı olarak aşağıda belirtilen belgelerle birlikte şahsen  Danıştay Başkanlığı Üniversiteler Mah. Dumlupınar Bulvarı No: 149 (Eskişehir yolu 10. Km.) Çankaya/ANKARA adresine başvurabileceklerdir.

İlanın Tam Metnine ve Başvuru formalarına aşağıdaki bağlantıyı kullanarak ulaşabilirsiniz.

//www.danistay.gov.tr/duyurudetay-315.html

ADAYLARDAN ARANAN ÖZEL ŞARTLAR

Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2017, 13:50

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE