Danıştay Başkanlığı KPSS En Az 60 Puan İle Personel Alımı Başvurularında Son Günler!

Danıştay Başkanlığı personel eksikliğini karşılamak adına geçtiğimiz günlerde alım duyurusu yapmıştı. Başvuruların devam etmesi ile birlikte artık son günle gelindi. Başvurular sona eriyor!

Danıştay Başkanlığı KPSS En Az 60 Puan İle Personel Alımı Başvurularında Son Günler!

Danıştay Başkanlığı 2017 yılının son günlerinde bünyesindeki personel eksikliğini karşılamak adına alım yapacağını belirtmişti. Duyuru Devlet Personel Başkanlığı tarafından yapılmıştı ve duyuruya göre başvurular 08 Ocak 2018 tarihinde başlamıştı. Başvuruların devam etmesi ile ne yazıkki son günlerine gelindi. Hala başvurusunu yapmamış olan adaylar veya başvuru işlemlerini tamamlamamış olan adaylar bir an önce başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvuru için aşağıdaki ilanın detaylarını inceleyebilirsiniz.

İLANIN DETAYLARI:

Danıştay Başkanlığı bünyesindeki boş kadroya şoför alımı yapacağını belirtti. Toplamda 2 Şoför alımı yapacak ve adayların başvuru şartlarını taşımaları dahilinde Giriş sınavına girmelerine hak tanınacaktır. Buna göre Giriş sınavı uygulamalı ve sözlü olarak iki aşamadan oluşacak olup,Danıştay Başkanlığı tarafından gerçekleştirilecektir. Adayların sınava katılabilmeleri için Kamu Personeli Seçme Sınavından en az taban puanı taşımaları ve diğer adaylara göre sıralamada iyi konumda olmaları gereklidir.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR:

Danıştay Başkanlığı personel alımı ilaına, 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşıyan, yapılacak güvenlik ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilecek olan ve 35 yaşından büyük olmamak şartını taşıyan adaylar başvuru yapabilecek.

Özel Şartlar: Adaylardan yukarıdkai niteliklerle birlikte kadrouna göre özel olarak, 2016 yılında ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lisans, Önlisans veya Lise seviyesinde en az 60 puan almış olmak ve E sınıfı sürücü belgesine sahip olmak şartları aranacak.

GİRİŞ SINAVI:

Uygulamalı Sınav:Danıştay Başkanlığı tarafından yapılacak uygulamalı sınava katılmaya hak kazananların listesi//www.danistay.gov.tr adresinde duyurulcaktır. Bu duyuru ile kimlerin nerede ve saat kata sınava katılacakları belirtilecektir. Ayrıca uygulamalı sınava kadro sayısının on katı kadar çağırılacaktır.

Sözlü Sınav: Uygulamalı sınavda başarılı olan bütün adaylar sözlü sınava çağırılacaktır. Sözlü sınavın geçerli sayılabilmeniz için 100 puan üzerinden en az 70 puan almış olmanız şarttır. Sözlü sınavın tarihi ve kimlerin katılabileceği//www.danistay.gov.tr adresinden duyurulacaktır.

BAŞVURULAR SONA ERİYOR:

Adayların başvurularına 08 Ocak 2018 tarihi ilr başlamsının arından en geç başvurularını 12 Ocak 2018 tarihine kadar saat 17:00 a kadar yapmaları şarttır. BaşvurularDanıştay Başkanlığı Üniversiteler Mah. Dumlupınar Bulvarı No: 149 (Eskişehir yolu 10. Km.) Çankaya/ANKARA adresine şahsen yapmaları gerekmektedir. İlanın tam metnini incelemek isteyen adaylar Buraya Tıklayarak daha detaylı blgi sahibi olabilirler.

Ayrıca başvuru için başvuru formunu //www.danistay.gov.tr adresi üzerinden indirerek isteilen belgeler ile birlikte yapılması gerekmektedir.

Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2020, 22:09
YORUM EKLE