Danıştay Başkanlığı KPSS 60 Puan İle Personel Alımı Başvuruları Sona Eriyor!

Danıştay Başkanlığı personel alımı başvuruları sona eriyor. Bünyesine alımını yapacak olduğu boş kadrolar için başvurularda son güne gelindi. İşte detaylar.

Danıştay Başkanlığı KPSS 60 Puan İle Personel Alımı Başvuruları Sona Eriyor!

Danıştay Başkanlığı yapmış olduğu duyurusuna göre, bünyesindeki personel eksikliği içn personel alımı yapacağını belirtmişti. Buna göre, Danıştay Başkanlığı bünyesine, 17 kişilik boş kadro ile Aşçı, Garson ve Bahçıvan pozisyonlarında alım yapacak. Başvurular, 23 Ekim 2017 tarihi itibari ile başlamış olup artık sona ermektedir. Danıştay Başkanlığı bünyesine alım yapacak olduğu Destek personeli pozisyonları için adaylara 2 bin 104,99 TL maaş ödeyecektir.

Adaylar başvurularını yaptıktan sonra, Danıştay Başkanlığı tarafından yapılacak olan duyuruya göre sözlü ve uygulamalı sınava çağırılacaktır. Adayların Bu sınava katılabilmeleri için Kamu Personeli Seçme Sınavından en az 60 puan almış olmaları gerekmektedir.

ADAYLARDAN ARANAN NİTELİKLER:

Danıştay Başkanlığı bünyesine alımını yapacak olduğu kadrolar için adaylardan, 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak, Ocak ayı itibari ile henüz 35 yaşını doldurmamış olmak, 2016 yılında ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lise mezunları için KPSSP94, Önlisans mezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almış olmak ve yapılacak soruşturmada olumlu sonuç alabilecek olmak şartları aranmaktadır.

BAŞVURULAR SONA ERİYOR!

Danıştay Başkanlığı Destek Personeli alımı başvuruları 23 Ekim 2017 tarihinde başlamıştı. Buna göre adaylar başvrularını en geç 27 Ekim 2017 tarihi saat 17:00 a kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir.  Adaylar, Danıştay Başkanlığının internet sitesi olan //www.danistay.gov.tr ‘den temin edilecek başvuru formunu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurduktan sonra imzalı ve fotoğraflı olarak aşağıda belirtilen belgelerle birlikte şahsen  Danıştay Başkanlığı Üniversiteler Mah. Dumlupınar Bulvarı No: 149 (Eskişehir yolu 10. Km.) Çankaya/ANKARA adresine başvurabileceklerdir.

Özel niteliklere ve diğer bilgilere ulaşmak için aşağıda verdiğimiz bağlantıyı kullanabilirsiniz.

//www.danistay.gov.tr/duyurudetay-315.html

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE