Cumhurbaşkanlığı Bünyesine Sözleşmeli Personel Alımı

Cumhurbaşkanlığı tarafından yayımlanan personel alım ilanına göre Cumhurbaşkanlığı bünyesinde çalışmak üzere kamu personel sıfatıyla personel alımı yapılacağı açıklandı. İşin Olsa olarak yayımlanan personel ilanını derleyerek sizlere sunduk.

Cumhurbaşkanlığı Bünyesine Sözleşmeli Personel Alımı

Cumhurbaşkanlığı tarafından yayımlanan personel alım ilanına göre "Sözleşmeli Personel Çalıştırıma İlişkin Esaslar" çerçevesinde yapılacak yazılı ve sözlü sınavlar sonucuna göre çalışmaya hak kazanan adayların; Basın, yayın ve enformasyon hizmetlerinde çalıştırılmak üzere (9) adet Basın-Enformasyon Personeli alınacağı açıklandı. Başkanlık tarafından yapılacak olan kamu personeli alım ilanları sözleşmelerde yazan süre itibariyle çalışacağını, kadrolu bir alım yapılmayacağı açıklandı.

GENEL BAŞVURU ŞARTLARI

Cumhurbaşkanlığı bünyesine yapılacak olan personel alım ilanları için aranan şartlar şu şekildedir; "T.C vatandaşı olmak, Devlet Memurlar Kanunun 48.'inci maddesinin (A) fıkrasının 4,5,6 ve 7'inci bentlerini taşıyor olmak, İş alımı yapılacak pozisyonlar için istenilen diplomalara sahip olunması, YDS snavına katılarak dil bilgisini tescillendirmiş olmak, Erkek adayalrın askerlik ile ilgili sorunu kalmamış olması" adaylardan istenilen genel başvuru şartlarındandır. Adayların genel başvuru şartlarını taşımadan başvurularını yapmış olması başvurularının geçersiz sayılacağı bildirildi.

Yazılı ve sözlü sınav sonuçları www.iletisim.gov.tr adresinden ilan edileceği açıklandı. Adayların mülakat adımlarından sonra 15 gün içerisinde eksik belgelerinin tamamlanmasıyla birlikte işlelerine başlamaları zorunlu olduğu belirtildi. Eksik belge getiren adayalrın atamaları yapılmış olsa da iptal olacağı belirtildi.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Derya yakut
Derya yakut - 2 yıl Önce

Basvuruyu nasil yapicaz basvuru adresi hangi wep site