Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Personel Alım Başvuruları Başladı!

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı bünyesinde bulunan personel eksikliğini karşılamak amaçlı alımını yapmakta olduğu boş kadro için başvurular gün itibari ile başladı.

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Personel Alım Başvuruları Başladı!

Geçtiğimiz gün yapılan duyuruya göre, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı bünyesinde bulunan personel eksikliği karşılamak üzere 1 kişilik boş kadro ile alım yapıyor. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı bünyesine istihdam etmek üzere Lisans mezunu sözleşmeli Bilişim Personeli alımı yapıyor. Başvurular gün itibari ile başlamış bulunmaktadır. Söz konusu ilana başvuru yapacak adaylar, Kamu personeli seçme sınavından ve yabancı dil sınavından puan almış olmaları gerekmektedir. Her iki sınavında ortalamasına göre adaylar, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yapılacak olan sınava katılacaklardır. Sınav için seçilecek adaylardan KPSS puanının %70 i ve Yabancı Dil sınavının %30 unu esas alınarak en yüksek puandan başlanmak üzere kadro sayısının 20 katı kadar aday sınava çağırılacaktır. Sınav Bakanlık tarafından sözlü ve Uygulamalı Mülakat şeklinde yapılacaktır. Ayrıca kadroya yerleşen adaylar 2 kaat maaş alacaklardır.

ARANAN ŞARTLAR:

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı personel alım ilanına başvuruda bulunacak olan adaylar, Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak, Yabancı Dil sınavından Puan almış olmak, 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak, fakültelerin 4 yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak, erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak, Hizmetin gerektirdiği niteliklere, muhakeme yeteneğine ve temsil kabiliyetine sahip, yoğun iş temposuna ayak uydurabilen ve takım çalışmasına yatkın olmak ve kadronun gerektirdiği özel şartları taşımaları gereklidir. Özel niteliklere ilanın metninden ulaşabilirsiniz.

BAŞVURULAR:

Başvuru yapacak adaylar için başvurular bugün ( 14 Eylül 2017 ) başladı. Buna göre adaylar en geç 28 Eylül 2017 tarihine kadar başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. 

Başvurular, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının resmi internet sitesiden ( www.sanayi.gov.tr ) yayımlanan başvuuru formunu eksiksiz doldurarak elektronik ortamda son başvuru gününe kadar yapmaları gerekmektedir. 28 Eylül 2017 tarihinden sonra yapılan başvurular kabul edilmeyecek. İlanın tam metnine ulaşmak isteyen adaylar aşağdaki bağlantıyı kullanabilirler.

İLANIN METNİ

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2017, 06:16

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE