Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı 25 Memur Alımı İlanı Yayımladı!

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı bünyesine farklı kadrolarda toplamda 25 kişilik kadro ile sözleşmeli olarak personel alımı yapacağını belirtti. Alım şartları ve diğer bilgiler şöyledir.

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı 25 Memur Alımı İlanı Yayımladı!

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı kendi sitesinde yayımladığı ilana göre, bünyesindeki personel eksikliğini gidermek amaçlı farklı kadrolarda toplamda 25 kişilik kadro ile sözleşmeli olarak personel alımı gerçekleştirecek. Adayların bu boş kadrolara yerleşebilmeleri için Kamu Personeli Seçme Sınavı puan durumuna bakılacaktır. Ayrıca adaylara herhangi bir yazılı veya sözlü sınav yapılmaksızın sadece KPSS B grubu puan sıralaması ile yerleştirme yapılacaktır.

ALIM KADROLARI NELERDİR:

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı bünyesine 25 kişilik kadro ile personel alacağını belirtti ve bu kadrolar, 2 İnşaat Mühendisi,1 Elektrik Mühendisi, 3 Endüstri Mühendisi, 5 Elektrik-Elektronik Mühendisi,  4 Makine Mühendisi, 1 Otomotiv Mühendisi, 3 Bilgisayar Mühendisliği, 1 Elektronik Mühendisliği ve 4 Destek Personeli pozisyonunda Vinç Operatörü alımı yapacaktır.

ADAYLARDAN HANGİ ŞARTLAR ARANACAK?

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı alımını yapacak olduğu 25 kişilik kadro için adaylardan, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak, 2016 ve 2017 yıllarında ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak, Yukarıdaki tabloda belirtilen mühendislik alanları için üniversitelerin bilgisayar mühendisliği, makine mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, otomotiv mühendisliği, inşaat mühendisliği veya endüstri mühendisliği bölümlerinden mezun olmak ve 2017 yılının Ocak ayı itibari ile henüz 35 yaşını doldurmamış olmakl şartları aranır.

BAŞVURULAR:

Başvuru yapacak adaylar, başvurularına başlıyabilir ve en geç 22 Kasım 2017 tarihine kadar başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Buna göre başvurular en geç son başvuru günü saat 23:59 a kadar Bakanlığın internet sitesinde (www.sanayi.gov.tr veya //personel.sanayi.gov.tr) yayımlanan “Sözleşmeli Personel Başvuru Formu” eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulmak suretiyle elektronik ortamda yapılacaktır. İlanın tam metnini incelemek isteyen adaylar Buraya Tıklayarak inceleyebilirler. Başvuru yapmak isteyen adaylar ise aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirler.

//sinavbasvuru.sanayi.gov.tr/Login.aspx

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
ğ
ğ - 3 yıl Önce

aldığınız mühendisleri ve diğer memurlar geçici görevle başka kurumlarda çalışıyor .
kurumlar kendi elemanlarını başka kurumlarda çalıştırıyor.sonra kuruma eleman alınıyor.anlamadım

1
1 - 2 yıl Önce

işe göre adam alınmıyor kişiye göre iş tahsisi yapılıyor.bir hangi işe ne kadar eleman geriyor.odacılar kontrollük yapıyor.bilgisayar mh. asansör kontrolü yapıyor.elt.eltrnik mh.başka kurumda çalışıyor.zaten tekniker mh.olarak tanımı var ne mh.bakılmıyor.demekki çok ta önemli değil.branş yok.