Başbakan Açıkladı! 153 Bin Memur Alımı Yapılacak

Başbakan Binali Yıldırım, kamu kurum ve kuruluşlarına yıl içerisinde 153 memur alımı yapılacağını duyurdu. işte Başbakan  Binali Yıldırım tarafından yapılan o açıklamalar.

Başbakan Açıkladı!  153 Bin Memur Alımı Yapılacak

Başbakan Binali Yıldırım, 2018 yılı toplamada 153 bin memur alımı yapılacağını duyurdu. Her yıl düzenli olarak bünyesindeki personel istihdamına karşılamak adına alınan gerçekleştiren kamu kurum ve kuruluşlar için 2018 yılında da alımlar devam edecek.

2018 yılı kamu kurum ve kuruluşlarına alınması hedeflenen personel alımlarına ilişkin Başbakan Binali Yıldırım yapmış olduğu açıklamasında özellikle Adalet Bakanlığı, Diyanet İşleri,  Gençlik ve Spor Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ile  Aile ve Sosyal politikalar Bakanlığı'na alınacak olan personel istihdamını ifade etti.

ALIM YAPILACAK KURUMLAR VE  PERSONEL SAYILARI

- Diyanet İşleri Bakanlığı  9 Bin 500 
- Adalet Bakanlığı CTE  15 Bin Zabıt katibi ve infaz koruma memuru
- Sağlık 36 Bin memur alımı
- 20 bin öğretmen alımı
- Üniversitelerin için 4000 memur alımı
- Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı 2 Bin memur alımı
- Üniversite hastaneleri 7 Bin personel alımı Gerçekleşecek.

Başbakan Binali Yıldırım, tarafından yukarıda açıklanan bir çok kamu kurum ve kuruluşlarına personel ve memur alımları yapılacak. Alımların yapılacağı Kamu kurum ve kuruluşlar ile ilgili açıklanacak olan memur alım ilanları yayınlanmaya başlar başlamaz sizlerle paylaşacağız.

Güncelleme Tarihi: 02 Ocak 2018, 11:53
YORUM EKLE